سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  گوناگون

  چهار راه برای افزایش عمر باتری سرفیس پرو 4


  سرفیس پرو 4 یکی از قدرتمندترین دستگاه های معرفی شده در سال 2015 است که علاوه بر زیبایی و ظرافت بسیار در طراحی، از لحاظ کانفیگ و قدرت میتواند با قدرتمند ترین کامپیوترهای شخصی امروزی رقابت کند. با وجود قدرت سخت افزاری بالا، سرفیس پرو 4 یک دستگاه همراه به حساب میاید و باید خصوصیات یک دستگاه همراه را به صورت کاملا بهینه داشته باشد. از مهم ترین فاکتور های یک دستگاه همراه، وزن سبک، اندازه کوچک و مناسب برای حمل کردن و عمر طولانی باتری است. البته مایکروسافت در طراحی، ساخت و تولید سرفیس پرو4 تمام دقت و توانایی خود را به کار برده تا دستگاهی با وزن بسیار سبک و در عین حال کوچک را طراحی کند. و مهم ترین فاکتور قابل بررسی برای سرفیس پرو 4، در حقیقت عمر باتری آن به حساب میاید.
  مایکروسافت برای سرفیس پرو 4 باتری بسیار قدرتمندی در نظر گرفته و در عین حال با ارائه سیستم عامل ویندوز 10 تا حدود بسیار زیادی توانسته تا عمر باتری و میزان مصرف قطعات سخت افزاری را بهینه کند. اما با این حال، سرفیس پرو 4 با وجود سخت افزار قوی و پردازنده قدرتمند که اکثرا از سری Core i  شرکت اینتل هستند و نیاز آنها به فن خنک کننده باعث شده تا سرفیس پرو 4 در مقایسه با محصولات مشابه شرکت های رقیب، مانند آیپد های شرکت اپل عمر باتری کمتری داشته باشد. در این مطلب قصد داریم تا 4 روش را برای بهینه کردن مصرف باتری سرفیس پرو 4 معرفی کنیم.
  1. خاموش کردن قابلیت Turbo Boost  در حالت باتری
  با خاموش کردن قابلیت Turbo boost در ویندوز 10، زمانی که ظرفیت باتری به عددی پایین تر از 99 درصد بیاید؛ پردازنده به حداقل میزان کاری و مصرف باتری خود میرسد. حسن این کار پایین آمدن مصرف پردازنده و در نهایت افزایش چشمگیر عمر باتری است. اما بزرگ ترین عیب آن این است که نمیتوان پردازش های سنگین را در زمان استفاده از باتری انجام داد و اگر نیاز به اجرای برنامه ای با پردازش سنگین دارید، باید Turbo boost پردازنده سرفیس را فعال کنید.
  2. خاموش کردن Flash player
  Flash player یکی از بزرگ ترین مصرف کننده های باتری در ویندوز به حساب میاید. اگر از مرورگر های کروم و یا اج در ویندوز 10 استفاده میکنید، پیشنهاد میکینیم تا درحین مصرف باتری قابلیت Flash را غیر فعال کنید تا عمر باتری سرفیس تان بالا برود.
  3. استفاده از افزونه H264ify
  اگر از مرور گر کروم استفاده میکنید و عادت به تماشای ویدیو های آنلاین دارید میتوانید از این افزونه برای کاهش عمر باتری خود استفاده کنید. این افزونه باعث میشود تا ویدیوهای آنلاین با مصرف کمتر پردازنده پخش شوند و در نهایت عمر باتری شما افزایش پیدا کند.
  4. خاموش کردن Wi-Fi در حالت Sleep
  طبق تنظیمات اولیه  سرفیس پرو ،4 حتی در زمان Sleep نیز اتصال Wi-Fi با روتر برقرار باقی خواهد ماند. اما میتوانید با یک تنظیم کوچک در بخش Setting>Power & Sleep>WiFi این قابلیت را خاموش کنید تا عمر باتری شما افزایش پیدا کند.