سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  یکی از روش های آسان برای متوقف کردن آپدیت اجباری ویدوز 10


  ویندوز 10 از زمان عرضه در جولای 2015 تاکنون از محبوبیت زیادی برخوردار بوده. اما یکی از خاصیت های ویندوز 10 که برای بسیاری از کاربران شاید آزار دهنده باشد، آپدیت خود به خودی این سیستم عامل بدون اجازه کاربر خود است. این خاصیت باعث میشود تا میزان ترافیک مصرفی اینترنت بسیار بالا برود که این خود برای اغلب کاربران ایرانی با هزینه بسیار زیادی همراه است. از طرف دیگر آپدیت ویندوز درصورتی که به طور کامل و صحیح نصب نشود ممکن است دستگاه را با مشکلات بسیاری مواجه کند که خود این مشکلات در دستگاه های سرفیس ممکن است بیشتر از دیگر کامپیوتر های مجهز به ویندوز 10 باشد.

  در ادامه این مطلب سعی داریم تا یکی از راحتترین روش های جلوگیری از آپدیت اتوماتیک ویندوز 10 را شرح دهیم.

  لازم است که یادآور شویم که این تنها روش متوقف کردن آپدیت های خود بخودی ویندوز 10 نیست و روش های مختلفی برای این کار وجود دارد. اما این روش تنها به خاطر راحتتر بودن ذکر در اینجا شده است.

  همچنین، توقف آپدیت های ویندوز 10 امری است کاملا اختیاری. در صورتی که همچنان میخواهید آپدیت های ویندوز 10 را انجام دهید، ترجیحا دستگاه خود را به اینترنت و منبع برق وصل کنید و از خاموش کردن دستگاه تا زمان پایان آپدیت خودداری کنید. تا نصب آپدیت ها به صورت ناقص انجام نشوند؛ چرا که در این صورت احتمال بروز مشکل در ویندوز بسیار بالا میرود.

  برروی نوار وظیفه (TaskBar) راست کلیک کرده و وارد (Task Manager) شوید.

  در (Task Manager) وارد تب (Serivces) شده و در قسمت پایینی آن گزینه (Open Services) را بزنید

  در پنجره جدید (Windows Update) را پیدا کرده و روی آن دوبار کلیک کنید

  (Service Status) را در حالت (Stop) قرار دهید

  حالت (Startup type) را (Disable) کنید

  در نهایت تنظیمات انجام داده را (Apply) کنید و دکمه (OK) را بزنید.