سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  لپتاپ

  بررسی لپ تاپ قدرتمند MF 841 ساخت شرکت اپل


  طی چند نسل گذشته، همه به این نتیجه رسیده اند که خط مشی آپدیت های مک بوک پرودر شرکت اپل تنها در چند مورد خاص، تغییر کرده است. همچنان که بدنه آلمینیومی یک پارچه خود را همچنان حفظ کرده است، این لپ تاپ ها دارای ظرافت و خوش تراشی خاصی از لحاظ وزن و اندازه هستند، همچنین که لولا، تاچ پد و کارت گرافیک جدید و حتی صفحه نمایش 4K به آن اضافه شده است. در حالی که مک بوک پرو، همانند مک بوک ایر، همچنان در چند سال گذشته به ظاهر و ویژگی های گذشته خود وفادار بوده است.

  در بهار سال 2015 لپتاپ 13 اینچی مک بوک پرو با همان ظاهر بدنه و همان دقت صفحه نمایش، و کیفیت رتینا، همانند محصولات قبلی این کمپانی، معرفی شد. و همان ویژگی های قبل را، همراه با انجام چند ارتقا معرفی کرد.این محصول، به نسبت محصولات قبلی خود به میزان قابل توجهی تغییر کرده است. همانطور که انتظار میرفت، این سیستم با پنجمین نسل از پردازنده سری Core i ساخته شده است، که با اسم رمز Boardwell معرفی شد. کارایی این دستگاه، به نسبت محصولات گذشته شرکت اپل، بسیار تغییرات کوچکی داشته است، اما عمر باتری به صورت قابل ملاحظه ای بهینه سازی شده است. و حافظه داخلی که اپل در این لپتاپ به کار برده، یک حافظه از نوع SSD است که امروزه در تمام لپتاپها به کار برده میشود که سرعت و کارایی بسیار بالایی به نسبت قطعات به کار برده شده در گذشته دارد.

  اما مهمترین تغییری که اپل در این لپتاپ جدید انجام داده است، ترک پد حساس به فشار آن است که توانایی ردیابی حرکات دست را دارد. این قطعه که با طراحی منحصر به فردی ارائه شده است، از قدرت طراحی استاندارد و معمول شرکت اپل، یک قدم بالاتر است. همچنین لولای بالایی این محصول و سطح قابل کلیک آن، دارای طراحی جدیدی است که احساس فیزیکی خاصی را در زمان استفاده، برای کاربر، ایجاد میکند. که این قابلیت تنها به دلیل باز خورد لمسی خاص و جدیدی است که این محصول برای کاربر بوجود می آورد.

  پیش بینی میشود که این ترک پد جدید، در مکبوک 12 اینچی اپل نیز به کار برده شود. اما در مک بوک پرو 13 اینچی دارای فوت و فن های شگفت آور جدیدی وجود دارد. در کنار آن Pop-up های متنی جدیدی را میتوان باز کرد، که با فشار بیشتر روی آن، میتوانید گزینه های بیشتری را دیده و انتخاب کنید. این دقیقا همان خصوصیتی است که باعث متفاوت بودن این محصول، به نسبت محصولات قبلی اپل شده است.

  پس، با اینکه این لپتاپ، آپدیت های بسیار جدیدی برای اجرای بازی ندارد و همان میزان قیمت سابق خود را حفظ کرده است، چه دلیلی وجود دارد که طرفداران، این مکبوک جدید را به دیگر لپتاپها ترجیح میدهند؟

  شاید به این خاطر است که مدل این لپتاپ بالا رفته است، همچنین کیفیت تصویر صفحه نمایش آن نیز تغییر بسیار چشم گیری داشته است. این در حالی است که مدل های اخیر مک بوک ایر همان طراحی گذشته خودشان را نگه داشته و همچنان دارای دقت صفحه نمایش پایین هستند. حتی مک بوک پروی 15 اینچی دارای این تغییرات و ترک پد جدید نیست و اینکه به سادگی میتوان گفت که برای حمل و نقل آنقدر بزرگ است که نمیتوان آن را هر روز همراه خود بیرون برد. این در حالی است که از صفحه نمایش غیر رتینا و همچنین درایو نوری در آخرین طراحی مک بوک پرو ارائه شده توسط اپل دیگر خبری نیست. اما امروزه هنوز در بعضی موارد به درایو نوری نیاز هست. خبرهای ضد و نقیض خیلی زیادی در مورد مک بوک پروی 12 اینچی جدید اپل به گوش میرسد. که همچنان دارای پردازنده کم قدرت Core M است و دارای وبکم با کیقیت پایین است و بعضی از پورتها در آن وجود ندارد که به آین معنا است که این دستگاه به اندازه دیگر مک بوک ها محبوبیت زیادی نخواهد داشت. این باعث میشود، تا مک بوک پروی 13 اینچی جدید با کارایی و عمر باتری بهینه خود، بهترین گزینه برای انتخاب لپتاپ های محصول اپل است و در صدر جدول مک بوک ها قرار میگیرد.

  طراحی و ویژگی ها:

  طراحی ظاهری این محصول، مانند مک بوک پروهای قبلی معرفی شده از سال 2013، بدون تغییر باقی مانده است. همچنین با بررسی مدلهای قبلی میتوان گفت که بزرگترین تفاوت این مک بوک به نسبت مک بوکهای قبلی، همان ترک پد جدید آن است.

  این لپ تاپ دارای 18 میلی متر عرض و 1.6 کیلوگرم وزن است، که با یک مقایسه ساده میتوان پی برد که این لپتاپ نازک ترین و سبک ترین لپتاپ 13 اینچی موجود در بازار است. که همین مسأله در چند ماه اخیر بسیار چشمگیر بوده است. وزن بسیار کمی که این دستگاه دارد، در کنار سیستم بسیار قوی آن، باعث میشود تا در برابر دستگاه های مشابه مانند Dell XPS 13 و Lenovo LaVie Z کارایی بهتری داشته باشد و در عین حال جای کمتری را اشغال کند. با اینکه همچنان از یک پردازنده Core i5 معمولی استفاده میکند.

  بدنه یکپارچه و آلمینیومی آن و صفحه نمایش لب به لب شیشه ای آن، با اینکه همچنان برای مشتریان اپل آشنا است، ولی هنوز طراحی زیبایی به نظر میاید که همین طراحی شیشه ای در مک بوک 12 اینچی نیز رعایت شده است. اما باید گفت که نازکی آن در مقایسه ظاهری با Dell XPS 13 آنچنان متفاوت نیست. که باعث بوجود آمدن مقداری تردید، از لحاظ طراحی و ظاهر، در ذهن مشتریان شود.

  صفحه کیبورد Island-style این محصول، همچنان مانند چند نسل گذشته مک بوک بدون تغییر باقی مانده است. این مسئله با اینکه بسیار شگفت آور نبود و باعث پیشی گرفتن کیبورد این مکبوک به نسبت محصولات اخیر موجود در بازار نشد، اما صفحه کلید Backlit اپل در مقایسه با دیگر برند های موجود در بازار به استثنای محصولجدید شرکت Lenovo که معمولا از صفحه کلید های R&D استفاده میکند، همچنان منحصر به فرد است. اولین تغییر واقعی که در کیبورد های استاندارد اخیرا طراحی شده در اپل مک بوک 12 اینچی ارائه شده است، دارای ارتفاع بیشتری در دکمه ها تغییراتی اساسی در مکانیزم آن شده است تا ارزش کلید ها را کمتر کند.

  یکی از اجزای جدیدی که در مک بوک پیش از هر دستگاهی دیگر آنرا مشاهده میکنیم، ترک پد لمسی حساس به فشار است که به احتمال زیاد در مک بوک های آینده نیز مورد استفاده قرار میگیرد. اما حالا میتوان آنرا برای اولین بار در مک بوک معرفی شده اخیر توسط اپل دید و از آن استفاده کرد.

  ترک پد لمسی حساس به فشار نیز، لرزشهایی که در دکمه کیبوردهای قبل بوجود میامد را از بین میبرد. که باعث میشود تا کاربر فشار کمتری را روی صفحه کلید بیاورد.