سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  گوناگون

  تحولات آینده یاهو: از خرید توسط ورایزن تا تغییر نام


  شرکت یاهو در چند سال گذشته فعالیت و بازدهی خوبی از خود نشان نداده است. از زمانی که مریسا میر مدیر عامل یاهو شده، این شرکت دچار تحولاتی شده که همواره باعث کاهش محبوبیت یاهو و در نتیجه پایین آمدن سهام آن شده. تحولات در یاهو مسنجر و حمله های متعدد هکرها به یاهو در سالهای گذشته باعث شده تا یاهو همواره از رقیب های خود عقب بیافتد. از طرفی مدتی است که شرکت ورایزن تصمیم به خرید یاهو گرفته است.

  بر اساس اخبار منتشر شده، صاحبان یاهو قصد دارند تا این کمپانی را به شرکت ورایزن واگذار کنند و قرار است تا ترکیب اعضای هیئت مدیره یاهو تغییر کنند. بر این اساس تصمیم گرفته شده است تا افرادی مانند مریسا میر، مدیر عامل کنونی یاهو و همچنین دیوید فیلو بنیان گذار یاهو در این ترکیب حضور نداشته باشند. همچنین انتشار یک سند رسمی حکایت از این دارد که کمپانی یاهو نام خود را به Altaba تغییر خواهد داد. این اطلاعات برگرفته از سندی ثبت‌شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار است که علاوه بر مشخص کردن تغییر نام کمپانی به Altaba، خروج مریسا میر از هیئت مدیره کمپانی را پس از فروش هسته اصلی فعالیت یاهو اعلام می‌کند.

  البته فروش یاهو به ورایزن هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، چراکه این کمپانی در ماه‌های گذشته از دو نفوذ هکری به سرور‌های خود پرده برداشت که سران ورایزن را به تجدید نظر در مورد تصاحب این کمپانی واداشته است. هنوز مشخص نیست که آیا ورایزن در مورد توافق نهایی، پس از مشخص شدن دو حمله هکری مذاکره می‌کند یا از تصاحب یاهو منصرف می‌شود.