سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  موبایل

  سامسونگ با DeX وارد رقابت با کوانتینیوم مایکروسافت شد


  چند روز پیش شرکت سامسونگ طی مراسمی در شهر نیویورک از قابلیت جدید پرچمدار آینده خود یعنی گلکسی اس 8 با نام DeX رونمایی کرد. این قابلیت که دقیقا شبیه به قابلیت کوانتینیوم به نظر میرسد، به کاربر اجازه میدهد تا گلکسی اس 8 خود را به یک کامپیوتر رومیزی تبدیل کند تا با اپلیکیشن های اندرویدی نصب شده برروی این تلفن هوشمند در محیط دسکتاپ کار کند.

  حال به نظر میرسد با فراگیر تر بودن اپلیکیشن های سیستم عامل اندروید حتی در محیط دسکتاپ، شانس DeX از کوانتیونیوم بیشتر باشد . علاوه بر اینکه اندروید در طی چند سال گذشته گسترش زیادی داشته تا حدی که سیستم عامل های دسکتاپ با هسته لینوکس و با قدرت پشتیبانی از اپلیکیشن های اندروید برای کامپیوتر های رومیزی ضعیف تر نیز منتشر شده است. این در حالی است که در حال حاضر کوانتینیوم تنها قابلیت اجرای اپلیکیشن های ویندوز فون را دارد که به نسبت بسیار محدود تر هستند.

  چندی پیش نیز خبر هایی مبنی بر همکاری مایکروسافت با شرکت کوالکام برای اجرا نسخه کامل ویندوز برروی دستگاه های مجهز به پردازنده های با معماری ARM منتشر شد که به نظر میرسد این خود تنها شانس مایکروسافت برای رقابت با دیگر شرکت های فعال در زمینه تبدیل تلفن هوشمند به کامپیوتر های دسکتاپ مانند سامسونگ باشد.