سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  گوناگون

  اسناد جدید ویکی لیکس نحوه هک کردن مک بوک و آیفون به دست سیا را فاش کرد


  مدت زیادی است که شرکت اپل تبلیغات در مورد پشتیبانی و حفظ اطلاعات شخصی کاربران خود را در اولیت کاری خود قرار داده. در این میان از چندی پیش که دعوی حقوقی میان اپل و سازمان های امنیت آمریکا بر سر قفل گشایی آیفون یک تروریست بالا گرفت، مجموعه تبلیغات اپل نیز در مورد حفاظت از اطلاعات و حریم شخصی کاربران نیز سرو صدای زیادی به پا کرد. هرچند که ادوارد اسنودن بعدا در حساب توییترش به این موضوع اشاره کرد که دعوی حقوقی میان اپل و سازمان های امنیتی آمریکا حرکتی عوام فریبانه است؛ اما با این حال اپل همچنان برروی حفظ اطلاعات کاربران پافشاری دارد.

  اما در چند روز گذشته وب سایت ویکی لیکس از اسنادی پرده برداری کرد که نشان از تلاش هفت ساله سازمان سیا برای هک و نفوذ به مجموعه دستگاه های شرکت اپل دارد. در این اسناد اشاره شده است سازمان سیا از طریق یک ابزار که با نام " پیچ گوشتی صوتی" معروف شده است با اتصال به پورت یو اس بی و یا تاندربولت اقدام به نفوذ در مک بوک های اپل میکند.

  در این اسناد اشاره بسیار زیادی به مجموعه بد افزاری های شده که با نفوذ به بخش فریم ور مک بوک، آیفون و آیپد میتواند تمام حرکات کاربر را ثبت و ذخیره کند و برای سازمان امنیتی آمریکا بفرستند. با وجود این اما به ادعا وب سایت Theverge ، اپل همچنان اعتقاد دارد که دستگاه های تولید شده این شرکت در صورت دریافت و نصب آپدیت ها قابل نفوذ نیستند و حتی برای اطمینان بخشیدن به کاربران بیانیه ای نیز منتشر کرده است. در این بیانیه، اپل ادعا کرده که این اسناد تنها مربوط به آیفون 3G در سال 2009 بوده است؛ دقیقا زمانی که این آیفون با نسل جدیدش یعنی آیفون 3GS جایگزین شده بود؛ و مطمئنا تمام دستگاه های منتشر شده اپل از سال 2013 هرگز در برابر این نفوذ ها آسیب پذیر نخواهند بود.

  منبع