سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  روسیه قصد دارد تا با تولید یک سیستم عامل جدید ، اپل و اندروید را کنار بزند


  روسیه به منظور از بین بردن وابستگی به تکنولوژی های غربی، قصد دارد تا سیستم عاملی جدید برای گوشی های هوشمند تولید کند تا اپل و اندروید را کنار بزند.

  به گزارش Yahoo News وزیر ارتباطات روسیه، نیکولای نیکیفورو، اعلام کرد تا کشورش قصد دارد تا سیستم عاملی جدید برای پلتفرم گوشی های هوشمند و تبلت ها را جایگزین اندروید و iOS کند. این سیستم عامل به صورت متن باز و توسط یک توسعه دهنده فنلاندی ارائه میگردد.

  در ابتدای ماه گذشته میلادی، مدیران این شرکت فنلاندی با وزیر ارتباطات روسیه دیدار و در مورد توسعه یک سیستم عامل جدید بحث و گفتگو کردند.

  به گفته نیکولای نیکیفورو، با این کار روسیه قصد دارد هم وابستگی خود به کشور های بیگانه در زمینه نرم افزار را از بین ببرد؛ و هم به دنبال بدست آوردن سهم 50 درصدی از بازار نرم افزار و سیستم عامل تا ده سال آینده است.

  روسیه از سال 2014 به دلیل تحریم های اقتصادی ایجاد شده از طرف کشورهای غربی، سعی دارد تا از لحاظ تکنولوژی به خود کفایی برسد. و در گام اولیه روسیه قصد دارد تا سیستم عاملی خود کفا را برای تبلتها و گوشی های همراه ارائه دهد.

  در سال گذشته نیز در زمینه همین تحریم ها شرکت اپل و یک شرکت توسعه دهنده آلمانی از ارائه کد منبع برنامه های اصلی خود به وزارت ارتباطات روسیه خودداری کردند.

  در حال حاضر اکثر کاربران روسی از محصولات مایکروسافت و بلک بری استفاده میکنند. اما دولت روسیه وعده داده که بتواند سیستم عامل و برنامه های متنوعی را در ظرف چند سال اخیر ارائه دهد.

  تامین محتوی: تیم تحریریه تاپ سان