سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  گوناگون

  گام های جدی گوگل برای ورود به دنیای واقعیت مجازی


  زمانی که از واقعیت مجازی گوگل سخن به میان میاید، تصور همه به سمت هدست کارتنی Cardboard هدایت میشود. اما از دو سال و نیم پیش تاکنون گوگل قصد در تلاش است تا به صورت جدی وارد عرصه تولید محصولات نرم افزاری و سخت افزاری در حوزه واقعیت مجازی شود و رقابت سختی را با کمپانی های مختلفی همچون مایکروسافت، سامسونگ و سونی آغاز کند.

  در کنفرانس I/O 2017 که دو روز پیش پایان یافت، گوگل دو محصول بزرگ در حوزه واقعیت مجازی را به دنیا معرفی کرد. مورد اول Google Daydream بود که در حقیقت پلتفرمی نرم افزاری برای واقعیت مجازی است که برای اندروید نوقا به بالا ارائه میشود. Daydream از سال 2016 با تمرکز بر توسعه اپلیکیشن Cardboard تولید شد و حالا تبدیل به یکی از مهمترین برگ های برنده گوگل در زمینه واقعیت مجازی شده است. در I/O 2017 گوگل اعلام کرد که Daydream طی یک آپدیت بزرگ تبدیل به یک مرور گر وب بر پایه واقعیت مجازی خواهد شد.

  اما مورد دوم تلاش گوگل برای ساخت هدست واقعیت مجازی جدید و کاملا کاربردی است که با قابلیت های بسیار بیشتری نسبت به Cardboard تولید خواهد شد. طبق ادعای رئیس بخش واقعیت مجازی گوگل Clay Bavor این هدست که به صورت یکپارچه و Standalone تولید خواهد شد و برای ساخت آن تمام محاسبات به صورت همه جانبه صورت گرفته است. طبق ادعای او گوگل نزدیک به دو سال و نیم است که برروی ساخت چنین هدستی کار میکنند و با شرکت های بزرگی همچون کوالکام، اچ تی سی و لنوو برای طراحی و تولید آن همکاری کرده اند. به نظر میرسد که قیمت این هدست به نسبت محصولات مشابه در بازار کمی گران تر و حدود 600 تا 800 دلار باشد.

  چندی پیش تیم کوک مدیر عامل اپل طی بیانیه ای اذعان کرده بود که واقعیت مجازی به اندازه واقعیت افزوده اینده روشنی ندارد. اما با وجود تلاش هایی که دو رقیب بزرگ اپل، یعنی مایکروسافت و گوگل در زمینه واقعیت مجازی انجام داده اند، میتوان به آینده این فناوری امیدوار بود.