سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  گوناگون

  Verizon به طور رسمی یاهو را تصاحب کرد؛ ماریسا مایر استعفا داد


  شرکت Verizon حدود یک سال است که به دنبال تصاحب یاهو است و حالا به نظر میرسد که موفق به انجام این کار شده است. تا پیش از این شایعاتی مبنی بر اقدام Verizon برای تصاحب یاهو به بیرون درز کرده بود اما حالا این شرکت به طور رسمی این خبر را تایید کرده است و حالا یاهو در کنار AOL به عنوان یک بخش مجزا از Verizon به نام Oath کار میکنند. Oath به طور کلی از این پس شامل وب سایت هایی ، از جمله HuffPost,، Yahoo Sports، TechCrunch و Engadget میشود و همچین اپلیکیشن هایی نظیر Tumblr نیز از این پس زیر پرچم Oath به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

  با کامل شدن معامله واگزاری یاهو، مدیر عامل اجرایی این شرکت، ماریسا مایر نیز از این شرکت جدا شده و استعفای خود را به صورت رسمی ارائه داده است. 5 سال پیش مایر به طور کاملا غافلگیرانه به عنوان مدیر عامل اجرایی یاهو برگزیده شد و در این مدت تغییرات زیادی در شرکت اعمال کرده بود. پیش از کار در یاهو نیز، مایر در گوگل نقش مهمی را ایفا میکرد که از آن جمله میتوان به تغییرات اساسی در سیستم جستجو و نقشه گوگل اشاره کرد.

  نزدیک به یک دهه است که یاهو با بحران های مختلف دست و پنجه نرم میکند و 5 سال پیش سهام داران و مدیران ارشد این شرکت، مایر را برای نجات کمپانی به کار گرفتند؛ اما در مدت 5 سال مایر توان لازم برای بیرون آوردن شرکت از بحران را نداشت و نهایتا یاهو مجبور شد زیر پرچم Verizon برود. جولای سال گذشته Verizon پیشنهاد مبلغ 4.83 میلیارد دلار برای تصاحب یاهو را داد اما با پخش شدن خبر نفوذ های امنیتی به اطلاعات کاربران یاهو، Verizon تصمیم به کاهش 350 میلیون دلاری قیمت پیشنهادی کرد.