سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  گوگل سیستم عامل اندروید را برای پشتیبانی کامل و رسمی از اسکنر اثر انگشت آماده میکند.


  گوگل اعلام کرده که در آپدیت جدید سیستم عامل اندروید، قابلیت های امنیتی بیشتری به آن اضافه میکند که مهمترین آنها پشتیبانی از سنسور اثر انگشت است.

  گوگل در کنفرانس I/O که هفته دیگر برگزار میشود قصد دارد تا قابلیت احراز هویت با اثر انگشت را برای اندروید معرفی کند. انتظار میرود که این قابلیت در آپدیت جدید از اندروید که به نسخه M معروف است، ارائه شود و گوگل قصد دارد تا یک مجموعه نرم افزاری را برای توسعه دهندگان در این زمینه عرضه کند تا اپلیکیشن های آینده به تنهایی به احراز هویت اثر انگشت دسترسی داشته باشند.

  ارائه اصلی این قابلیت امنیتی جدید برروی اندروید نسخه M ارائه میشود، اما این قابلیت برای نسخه بستنی چوبی (lollipop) نیز به صورت آزمایشی عرضه میگردد.

  قابلیت احراز هویت اثر انگشت در  ابتدا برای سیستم عامل iOS معرفی شد و حالا گوگل قصد دارد با پشتیبانی این قابلیت برروی سیستم عامل اندروید، رقابت بیشتری را در زمینه امنیت گجت های همراه ایجاد کند. این در حالی است که بعضی از دستگاه های اندرویدی مانند سامسونگ گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج در حال حاضر با پشتیبانی کمپانی سازنده تلفن همراه از این قابلیت استفاده میکنند. اما در حال حاضر این قابلیت تنها برای باز کردن قفل اصلی تلفن استفاده میشود و نه برای اپلیکیشن های مختلف.

  ولی حالا گوگل این وعده را داده است که در نسخه آینده اندروید یعنی نسخه M، به توسعه دهندگان و برنامه های سوم شخص اجازه دسترسی به احراز هویت از طریق اثر انگشت را بدهد.