سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  کامپیوتر و سخت افزار

  مایکروسافت در حال ساخت یک دستگاه همراه با پردازنده ARM


  تا پیش از این اخبار رسمی از منابع گوناگون، تلاش مایکروسافت برای ساخت دستگاه های هوشمند مبتنی بر ویندوز 10 و پردازنده ARM را تایید کرده بودند. مایکروسافت نیز در کنفرانس کامپیوتکس امسال با تایید این خبر اعلام کرد که در حال کار روی دستگاه هایی با نام Mobile PC به همراه شرکای تجاری خود است. همچنین ماه گذشته خبری در مورد ثبت یک پتنت جدید برای ساخت صفحه نمایش انعطاف پذیر توسط مایکروسافت منتشر شد.

  اما حالا گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که مایکروسافت درصدد تولید یک دستگاه هوشمند با پردازنده ARM و صفحه‌نمایش انعطاف‌پذیر است. Brad Sams یکی از فعالان حوزه محصولات مایکروسافت و سرفیس، اخیرا این خبر را که از دو منبع متفاوت بدست آورده،منتشر کرده است. بر اساس گفته های او، مایکروسافت در حال کار برروی یک دستگاه با "ابعاد موبایل" است که دارای پردازنده ARM 64 و Composable Shell (CShell) برای اجرای بهتر ویندوز 10 است.

  او همچنین در ادامه افشاسازی خود مدعی شده که اسم رمز این پروژه Andromeda است و تحت نظارت Alex Kipman درحال‌توسعه است. به گفته او این دستگاه باوجود قدرت پردازشی متوسط، قیمتی معادل سرفیس بوک خواهد داشت. با توجه به این مسئله، هنوز معلوم نیست که مایکروسافت قصد دارد یک تبلت جدیدیا یک تلفن هوشمند برای خانواده سرفیس را تولید کند. بااین‌وجود میدانیم که محصولات خانواده سرفیس در حال حاضر کامل هستند و تمام سلایق و کارایی‌های اکثر کاربران دنیا را تامین میکنند. علاوه بر این، مایکروسافت در زمان معرفی لومیا 950 نتوانست موفقیت زیادی درزمینهٔ تلفن‌های هوشمند مبتنی بر ویندوز فون کسب کند و به نظر می‌رسد که شرکت بزرگ ردموند رفتاری محتاطانه‌تر درزمینهٔ تولید تلفن‌های هوشمند داشته باشد.