سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  اوبونتو از طریق مایکروسافت استور در اختیار کاربران ویندوز 10 قرار گرفت


  اوایل سال 2017 مایکروسافت در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان خود اعلام کرد که کاربران ویندوز 10 در آینده‌ای نه‌چندان دور به نسخه‌های محبوب و پراستفاده سیستم‌عامل‌های لینوکسی از طریق Microsoft Store دسترسی خواهند داشت. اما حالا پس از گذشت چند ماه، مایکروسافت قابلیت نصب سیستم‌عامل‌های لینوکسی در کنار ویندوز 10 را به‌طور رسمی پشتیبانی می‌کند.

  سیستم‌عامل‌های لینوکسی ارائه‌شده در مایکروسافت استور شامل اوبونتو، فدورا و سوسه می‌شوند و کاربران می‌توانند با تغییر تنظیمات ویندوز، این سیستم‌عامل‌ها را در کنار ویندوز 10 نصب کنند. برای نصب این سیستم‌عامل‌ها کافی است به Control Panel، زیرشاخه Turn Windows features on or off رفته و گزینه Windows Subsystem for Linux را فعال کنید.

  پس از انجام این تنظیمات قادر خواهید بود تا جدیدترین سیستم‌عامل لینوکسی موردنظر خودتان را از طریق Microsoft Store دانلود و در کنار سیستم‌عامل ویندوز 10 نصب کنید. توجه کنید که برای نصب این سیستم‌عامل‌ها به روش پشتیبانی شده توسط مایکروسافت باید آخرین آپدیت ویندوز 10 را دانلود و نصب‌کرده باشید.

  مایکروسافت هنوز در مورد پشتیبانی این سیستم‌عامل‌ها در دستگاه‌های سرفیس حرفی نزده و به کاربران این دستگاه‌های توصیه می‌شود کمی صبر کنند تا پایداری این روش برای دستگاه هایشان معلوم شود. همچنین توصیه می‌شود کاربران خانواده سرفیس پیش از اقدام به نصب این سیستم‌عامل‌ها حتماً از دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنند و قابلیت Bitlocker حافظه داخلی خود را خاموش کنند. گفتنی است که مسئولیت روند نصب این سیستم‌عامل‌ها با کاربران خواهد بود.