سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  توقف پشتیانی از نسخه موبایل ویندوز 8.1 ، حرکت به سمت تولید سرفیس فون


  مایکروسافت روز گذشته پشتیبانی از Windows Phone 8.1 را متوقف کرد. پایان دادن به عمر Windows Phone 8.1 به معنا پایان یافتن عمر بسیاری از تلفن‌های هوشمند ویندوزی در بازار است چراکه در حال حاضر بیش از 80 درصد تلفن‌های هوشمند ویندوزی فعال در سراسر دنیا مجهز به نسخه‌های ویندوز 7، 8 و 8.1 هستند و تنها 20 درصد از این تلفن‌های هوشمند به نسخه همراه ویندوز 10 مجهز شده‌اند. ویندوز 8.1 در حالی به پایان عمر خود رسیده است که مهم‌ترین آپدیت نرم‌افزاری سیستم‌عامل موبایل مایکروسافت پیش از ویندوز 10 محسوب می‌شد. ویندوز 8.1 با رابط کاربری جدید و دستیار صوتی هوشمند کورتانا عرضه‌شده بود.

  از طرفی به نظر می‌رسد که مایکروسافت تمرکز خود را بیشتر به سمت ویندوز 10 هدایت کرده. غول نرم‌افزاری ردموند تصمیم دارد تا آپدیتی جدید برای Winodws Phone 10 در کنار آپدیت پاییزی نسخه دسکتاپ ویندوز 10 ارائه دهد. این در حالی است که اخبار و شایعات پیشین خبر از ادغام این دو سیستم‌عامل می‌دادند.

  مایکروسافت اخیر تلاش می‌کند تا محصولات همراه با عنوان Mobile PC تولید کند. این خبر که در کنفرانس کامپیوتکس امیال از طرف مایکروسافت به‌طور رسمی تائید شد، نشان‌دهنده این است که مایکروسافت تصمیم دارد تا نسخه‌ای جدید از ویندوز 10 دسکتاپ را برای پردازنده‌های ARM عرضه کند. این مسئله در نار پایان دادن به عمر نسخه موبایل ویندوز 8.1 می‌تواند نشانی از تولید یک تلفن همراه برای خانواده سرفیس باشد. چندی پیش نیز خبرهای مختلف مبنی بر ثبت یک پتنت برای صفحات نمایش لمسی از طرف مایکروسافت به بیرون درز کرده بود که به شایعات تولید سرفیس فون قوت بیشتری می‌داد