سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  موبایل

  موزیلا سیاست خود برای ساخت گوشی های هوشمند ارزان 25 دلاری را کنار میگزارد


  موزیلا مدتی است که مشغول ساخت سیستم عاملی برای تلفن های هوشمند است و سعی داشت این سیستم عامل را با قیمتی بسیار پایین توزیع کند. اما حالا این بنیاد نگران این است که با سیاست ارزان قیمت بودن، نتواند در برابر سیستم عامل های قدرتمندی مثل اندروید و iOS رقابت کند. Cnet طی نامه نگاری الکترونیکی که با کریس بیرد، مدیر عامل بنیاد موزیلا داشت، اعلام کرده که استراتژی ساخت سیستم عامل فایرفاکس به زودی تغییر خواهد کرد. او توضیح داد که ما میخواهیم بیشتر برروی تجربه کاربری بهتر تمرکز کنیم تا ارزان قیمت بودن.

  البته نمیتوان از این گفته اینطور برداشت کرد که موزیلا میخواهد تلفن های همراهی با قیمت خیلی بالا مانند آیفون و پرچمداران اندرویدی به بازار عرضه کند. ولی حقیقت این است که موزیلا در تلاش است تا با دریای بیکران تلفن های هوشمند اندرویدی رقابت کند.

  مدیر عامل موزیلا در ادامه گفت که البته موزیلا میخواهد تلفن های فایرفاکسی آنقدر قدرتمند باشند تا هر کس به راحتی بتواند یکی از آنها را تهیه کند. همچنین او افزود که در حین اینکه موزیلا سعی دارد تا سیستم عامل فایرفاکس را هرچه زود تر به صورت جهانی عرضه کند، اما تمرکز موزیلا بیشتر روی توسعه محصولات تاکنون عرضه شده این کمپانی است.

  موزیلا سعی دارد تا با پشتیبانی از اپلیکشن های اندرویدی در سیستم عامل فایرفاکس به روند محبوبیت این سیستم عامل سرعت بخشد. البته مدیرعامل فایرفاکس تاکید کرد که این قابلیت تنها برای اپلیکیشن ها کلیدی اجرا میشود . نه برای تمام اپلیکیشن های اندرویدی.