سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  8 قابلیت که انتظار میرود در آینده ای نه چندان دور به ساعت اپل اضافه شود


  هفته گذشته اپل اولین آپدیت از ساعت خود را منتشر که در آن خیلی از باگها برطرف شده بود و بازدهی آن نیز بهتر شده بود. اما در آپدیت هفته گذشته شاهد قابلیت جدیدی نبودیم و قابلیت های ساعت به همان صورت اولیه باقی مانده بود. اما کاربران ساعت اپل در چند هفته گذشته که این ساعت به بازار عرضه شده است، خواستار قابلیت های جدیدی به این ساعت هستند.

  البته در چند روز گذشته شایعاتی به گوش میرسد که اپل قصد دارد تا در کنفرانس خود یک آپدیت جدید را معرفی کند و به ساعت قابلیت های جدیدی را اضافه کند. انتظار میرود که این قابلیت های جدید به شرح زیر باشند:

  -نوتیفیکیشن ها:

  تاکنون فقط یک زنگ برای برای اعلام نوتیفیکیشن ها در ساعت اپل وجود دارد. این به این معنا است که تمام پیام های متنی، خبرهای جدید و لایک های اینستاگرام، همه و همه با یک صدا کاربر را مطلع میکند. و تفاوتی میان صدای پخش شده برای اعلامیه های ساعت نیست؛ و اگر کاربر منتظر یک پیام مهم باشد و یک صدا بودن اعلامیه ها آزار دهنده است.

  -پادکست:

  در ساعت اپل اپلیکیشنی برای کنترل موسیقی که در آیفون پخش میشود وجود دارد، اما هیچ راهی برای پخش پادکست وجود ندارد. به نظر می آید که یک اپلیکشن رسمی برای کنترل پادکست ها در ساعت اپل بسیار لازم و کار آمد باشد.

  -یاداوری:

  عدم وجود برنامه ای که از طریق آن بتوان یاداور هایی برای خود تنظیم کرد یکی از آزار دهنده ترین بخش های ساعت اپل است. یکی از مهمترین توانایی پوشیدنی های مدرن این است که میتوان در آنها لیست خرید خود را ایجاد کرد تا زمانی که به فروشگاه رسیدیم آنها را تهیه کنیم. این قابلیت در مایکروسافت بند و ساعتهای مبتنی بر Android Wear وجود دارد اما هنوز در ساعت اپل خبری از آن نیست.   در ساعت اپل فقط میشود از طریق Siri یاداور هایی ایجاد کرد اما نمیتوانید آنها را با ساعت خود چک کنید و آنها را ببینید.

  -پاسخ به ایمیل ها:

  در ساعت اپل میتوان از طریق Siri به پیام های متنی پاسخ داد و دسترسی خیلی محدود یاداور هایی اضافه کرد. اما نمیتوان از طریق Siri در ساعت متنی را دیکته کرد و آنرا برای فرد مورد نظر فرستاد. در صورتی که این قابلیت به ساعت اپل اضافه شود، میتوان به راحتی از طریق ساعت و با دستورات متنی ایمیل فرستاد.

  -تنظیمات دکمه کناری:

  در قسمت سمت راست ساعت دکمه کناری وجود دارد که با فشار دادن آن میتوان به اپلیکیشن های مورد علاقه خود دسترسی پیدا کرد. مشکل بزرگ اینجاست که نمیتوان این لیست اپلیکیشن های مورد علاقه به تنهایی و از طریق خود ساعت تغییر داد و آن تنها بر اساس تعداد دفعاتی که از آنها استفاده شده است انتخاب میشوند. امید است که در اپدیت جدید این ساعت بتوان منوی اپلیکیشن های مورد علاقه را شخصی سازی کرد.

  -پیگیری زمان خواب

  ساعت اپل تاکنون برای ردیابی فعالیت های کاربر بسیار خوب عمل کرده است. مثل اینکه میتواند به شما بگوید که در مسیر خود تا سر کار یا دانشگاه چند قدم برداشته اید و مسافتی که طی کرده اید را به شما بگوید، اما اپل قابلیت های بیشتری از این قبیل را به آن اضافه کند. از جمله این قابلیت های ردیابی فعالیتی کاربر، میتوان به پیگیری زمان خواب اشاره کرد، که ازطریق آن زمان خواب را یاداوری کند و بر اساس روز های هفته سر ساعت مورد نظر فرد را از خواب بیدار کند. انتظار میرود تا این قابلیت نیز به ساعت اپل اضافه شود

  - ضبط صدا

  یکی از قابلیت های مهمی که در ساعت اپل فراموش شده است، ضبط صدا است. اگر این قابلیت وجود داشت، به راحتی میشد از طریق ساعت اپل یادداشت های صوتی تهیه کرد و برای ضبط صدا نیازی به در آوردن گوشی از جیب نبود.

  -واچ فیس ها

  ساعت اپل با ده "واچ فیس" متفاوت به بازار عرضه شد. هرچند که کاربر اجازه ندارد واچ فیس های شخصی خود را در ساعت اپل ایجاد کند. ولی همچنان امیدواریم که اپل به کاربران اجازه شخصی سازی واچ فیس ها را بدهد.