سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  گوگل به صورت رسمی از اندروید نسخه M رونمایی کرد


  گوگل در کنفرانس I/O 2015، که روز پنجشنبه 28 ماه مه، در سان فرانسیسکو برگذار شد، به طور رسمی از نسخه جدید سیستم عامل اندروید رونمایی کرد. گوگل طبق برنامه سالیانه خود در برگذاری کنفرانس توسعه دهنگان I/O از نسخه جدید اندروید رونمایی کرد، اما برخلاف سال گذشته که نام اندروید نسخه 5.0 را آبنبات چوبی نامید، برای نسخه جدید اندروید هنوز اسمی انتخاب نکرده است و این نسخه فعلا برای توسعه دهندگان قابل دسترسی است. اما گوگل این وعده را داده است که این نسخه جدید را در سال جاری میلادی عرضه کند.

  در این نسخه جدید، سرویس Google Now  هوشمندتر شده است و به راحتی میتوان از طریق لمس و نگه داشتن دکمه خانه به آن دسترسی پیدا کرد و نیازی نیست مانند قبل انگشت خود را از دکمه خانه به بالا کشید. سرویس Google Now، حالا میتواند ایمیل هایی که کاربر در حال خواندن آن است و حتی موسیقی که در اطراف در حال پخش است را تشخیص دهد. در این نسخه جدید کافی است تا پس از گفتن عبارت OK Google، از گوگل اسم خواننده یا اسم قطعه موسیقی که در حال پخش است را بپرسید، و به راحتی تمام اطلاعات موسیقی در حال پخش را بدست بیاورید. همینطور میتوانید در نسخه جدید اندروید، از طریق سرویس Google Now تمام رویداد ها را ثبت کنید و در زمان مورد نظر، گوگل آنها را به شما یاداوری میکند.

  در اندروید نسخه M، قابلیت جدیدی برای پرداخت از طریق موبایل به نام Android Pay نیز اضافه شده است که به کاربر اجازه میدهد تا در اپلیکیشن های سوم شخص و فروشگاههای مختلف، از طریق NFC خرید کند. لازم به ذکر است که کیف پول گوگل از بین نرفته است و تنها باAndroid Pay ترکیب شده است. همچنین اگر تلفن همراه شما دارای حسگر اثر انگشت باشد، میتوانید همانند iOS، از طریق اثر انگشت خود، هویت خود را مشخص کنید. البته نظیر این قابلیت، قبلا نیز توسط شرکت سامسونگ با نام Samsung Pay در گوشی های دارای حسگر اثر انگشت این کمپانی، نیز معرفی شده بود. به گفته شرکت گوگل، Android Pay با 700000 فروشگاه در سراسر جهان کار میکند.

  نسخه جدید اندروید، دارای قابلیت ویژه ای برای ذخیره انرژی است که باعث میشود تا زمانی که گوشی در حالت استندبای است انرژی کمتری مصرف کند. در صورتی که مدت زمان زیادی از تلفن خود استفاده نکنید، تلفن به حالت Hibernate میرود با وجود اینکه همچنان اعلامیه و پیام های مهم را به شما نشان میدهد.

  در این نسخه میتوان دسترسی اپلیکیشن های متفاوت به قابلیت های مختلف گوشی یا تبلت را مدیریت کرد. این در حالی است که در نسخه های قبلی تنها در زمان نصب یک اپلیکیشن میشد دسترسی های یک اپلیکیشن را دید و کاربر اجازه تغییر آنها را نداشت. اما حالا در نسخه جدید، هر اپلیکشین برای دسترسی به هر قابلیت متفاوت از دستگاه باید از کاربر مجوز دریافت کند. برای مثال، برنامه های پیام رسان در نسخه جدید اندروید، حق دسترسی به دوربین را ندارند، مگر اینکه کاربر به خواست خود اجازه دسترسی به دوربین برای گرفتن عکس و فرستادن آن را بدهد. این قابلیت جدید، بسیار شبیه مدیریت دسترسی ها در دستگاه های مبتنی بر iOS است.

  رابط کاربری نسخه جدید اندروید نیز سریع تر و روان تر شده و کار کردن با آن نیز راحتتر شده است. همچنین در این نسخه قابلیت استفاده هم زمان از چند اپلیکیشن سریع تر و راحتتر شده است.

  انتظار میرود نسخه جدید اندروید تا پاییز آینده روانه بازار شود. ولی در حال حاضر تنها برای توسعه دهندگان نکسوس در دسترس است.