سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  گوناگون

  قابلیت autoplay در نسخه های بعدی گوگل کروم قابل کنترل تر خواهد شد


  یکی از مهمترین مواردی که شاید بسیاری از کاربران اینترنت در این روز ها از آن شکایت داشته باشند، امکان دسترسی وب سایت ها برای پخش ویدیو ها به صورت خودکار است. به همین دلیل بسیاری از کمپانی های مطرح در زمینه توسعه و عرضه مرور گر های وب، اخیرا دسترسی وب سایت ها به این قابلیت را محدود تر کرده اند.

  بر همین اساس شرکت گوگل به تازگی اعلام کرده که تغییراتی در نسخه 64 مرورگر کروم اعمال میکند که دسترسی وب سایت ها برای پخش خودکار ویدیو ها را می بندند. علاوه بر این گوگل اعلام کرده که وب سایت ها تنها در صورتی اجازه پخش خودکار ویدیو را خواهند یافت که ویدیو در حالت بدون صدا پخش شود و کاربر توجه خاصی به این ویدیو ها نشان دهد و برروی ویدیو ها کلیک یا ضربه بزند و یا وب سایت مورد نظر جزو بوک مارک های کروم باشد.

  پیش از این نیز شرکت اپل در توسعه نسخه جدید مرورگر سافاری برای مک او اس، قابلیت پخش اتوماتیک ویدیو ها را حذف کرده بود.  بر همین اساس، اپل در سافاری ارائه شده در macOS High Sierra که در WWDC امسال معرفی شد، قابلیت های ویژه ای برای کنترل وب سایت های پخش کننده خودکار ویدیو ها در نظر گرفته است. گفتنی است که گوگل اعلام کرده که نسخه 64 کروم تا ژانویه 2018 در دسترس کاربران قرار خواهد داشت و این شرکت در حال حاضر در تلاش برای انجام تست های لازم برای توسعه کامل نسخه 64 کروم است.