سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  موبایل

  بنیان گذار مایکروسافت هم از ویندوز موبایل دست کشید


  پلتفرم ویندوز فون نزدیک به یک سال است که توسط مایکروسافت کنار گذاشته شده است و جالب اینجاست که حتی مؤسس کمپانی بزرگ نرم افزاری ردموند نیز دیگر علاقه‌ای به آن ندارد.

  بیل گیتس به‌تازگی تصمیم گرفته تا به پلتفرم اندروید مهاجرت کند. او در مصاحبه اخیر خود با فاکس نیوز این مسئله را تائید کرده است.

  مایکروسافت به‌تازگی تصمیم گرفته تا نسخه‌ای اختصاصی از پرچم‌دار سامسونگ، یعنی گلکسی اس 8 را به همراه نرم افزارهای اختصاصی خودش نظیر OneDrive، کورتانا، آفیس و آوت لوک عرضه کند.

  این مسئله در حالی است که مایکروسافت در حال حاضر در تمامی نسخه‌های قابل استفاده از سیستم عامل اندروید برنامه‌های اختصاصی خودش را توسعه داده است و حتی اخیرا لانچر اختصاصی خود را نیز با عنوان Microsoft Launcher برای یکپارچه سازی پلتفرم اندروید با اکوسیستم ویندوز 10 توسعه و انتشار داده است.

  مایکروسافت همچنین به‌تازگی نسخه همراه مرورگر اج را برای iOS و اندروید توسعه داده و تلاش دارد تا با انتشار هر چه بیشتر محصولات نرم افزاری موجود در ویندوز 10، رابط کاربری یک پارچه با تلفن‌های هوشمند را توسعه دهد.

  ساتیا نادلا برخلاف استیو بالمر اعتقادی به تلاش مایکروسافت در توسعه پلتفرم‎ همراه و موبایل ندارد. تا پیش از این و قبل از سال 2014 استیو بالمر به‌عنوان مدیر عامل اجرایی مایکروسافت با تصاحب نوکیا تلاش می‌کرد تا تلفن‌های هوشمند اختصاصی مایکروسافت را در غالب برند لومیا تولید کند.

  با این حال پروژه بالمر در سال 2014 شکست خورده حساب شد و پس از به دست گرفتن سکان هدایت ردموند توسط ساتیا نادلا، تلاش این کمپانی برای توسعه ویندوز موبایل متوقف شد. گفتنی است که مایکروسافت حتی پس از مدیر عامل شدن ساتیا نادلا در اکتبر 2015 از آخرین پرچم‌دار خود با عنوان لومیا 950 و لومیا 950 ایکس ال رونمایی کرد که در حقیقت فرشته مرگی برای دنیای ویندوز موبایل بود.