سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  موبایل

  مرورگر Edge به اندروید و iOS آمد


  مایکروسافت به‌تازگی تصمیم گرفته تا نسخه همراه مرورگر اج را برای سیستم‌عامل اندروید و iOS توسعه دهد.

  یکی از مهم‌ترین قدم‌هایی که در چند سال اخیر مایکروسافت برای ورود به حوزه موبایل برداشته، توسعه اپلیکیشن های همراه برای دو سیستم‌ عامل مذکور است. در این میان مایکروسافت بسیاری از اپلیکیشن‌های خود را برای iOS و اندروید توسعه داده بود اما جای خالی یک مرورگر اینترنت در لیست اپلیکیشن های اختصاصی توسعه داده شده توسط غول نرم افزاری ردموند خالی بود.

  مهم‌ترین قابلیت نسخه همراه مرورگر اختصاصی مایکروسافت این است که می‌توان از طریق امکان continue on PC ادامه همان مطلب و صفحه باز شده در کامپیوتر مجهز به ویندوز 10 را در نسخه موبایل دید. گفتنی است که این قابلیت به صورت برعکس نیز موجود بوده و می‌توان ادامه صفحات باز شده در نسخه موبایل Edge را در محیط دسکتاپ مشاهده کرد.

  علاوه بر این، مایکروسافت قابلیت همگام‌ سازی بوک مارک ها، لیست علاقه‌مندی‌ها و همچنین تاریخچه مرور وب‌سایت‌های مختلف و حتی کتاب‌های الکترونیکی را به نسخه همراه مرورگر Edge اضافه کرده است که تمامی این قابلیت‌ها از طریق یک اکانت مشترک آوت لوک قابل‌ دسترسی خواهد بود.

  مرورگر اختصاصی مایکروسافت در حال حاضر به صورت عمومی برای کاربران iOS و اندروید برای تست قابلیت های مختلف آن عرضه ‌شده است. در نسخه iOS این مرورگر، برخلاف نسخه ویندوز 10، امکان پشتیبانی از قلم استایلوس نظیر Apple Pencil حذف ‌شده و کاربران آیپد پرو قادر به داشتن تجربه‌ای مشابه با آنچه با استفاده از قلم سرفیس موجود است را با استفاده از Apple Pencil ندارند.

  علاوه بر این مایکروسافت هنوز امکان پشتیبانی از دستیار هوشمند کورتانا را ندارد و کاربران برای دسترسی به امکانات مشابهی که Edge در نسخه دسکتاپ ویندوز 10 از آنها بهره مند است، باید از اپلیکیشن های مکمل نظیر OneNote و Cortana استفاده کنند.

   مایکروسافت همچنین برای راهنمایی بیشتر درزمینهٔ نحوه تهیه و کاربری مرورگر اج در آیفون، آیپد و اندروید، صفحه ای اختصاصی را منتشر کرده است.