سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  گوگل کروم مجهز به یک آنتی ویروس داخلی برای ویندوز است


  گوگل کروم تقریباً جایگاه خودش را در تمامی دستگاه‌های دسکتاپ و همراه باز کرده است. این برنامه که این روزها قابلیت‌هایی بیشتر از یک مرورگر اینترنت دارد و تقریباً یک بستر نرم افزاری مستقل با اپلیکیشن ها و ابزارهای مختلف به‌حساب میاید؛ حالا مجهز به یک سیستم امنیتی داخلی برای کاربران ویندوز شده است. ابزار داخلی نسخه جدید کروم به‌صورت خودکار دستگاه میزبان خودش را برای بررسی نرم افزارهای مضر بررسی می‌کند.

  کروم به‌طور خودکار و روتین دستگاه کاربران را هر روز اسکن می‌کند و در صورت وجود هرگونه ویروس یا بد افزار کاربران خودش را از این مسئله مطلع می‌کند. به ‌صورت پیش فرض در صورت پیدا کردن بدافزار یا ویروس، کروم از کاربران سؤالی مبنی بر حذف نرم افزار مضر از دستگاه می‌کند. کروم همچنین می‌تواند جزییات بد افزار پیدا شده را نشان دهد تا کاربران از خطر موجود در آن اطلاع یابند.

  گوگل اعلام کرده که این قابلیت را با همکاری کمپانی ESET که تا پیش از این با توسعه سیستم‌های امنیتی Nod 32 به‌صورت آنتی‌ویروس یا اینترنت سکوریتی شناخته شده بود، توسعه داده است. موتور تشخیص کروم از این پس می‌تواند به‌طور خودکار و بدون هیچ نرم افزار جانبی دیگر ایمنی نسبی کاربران را در زمان استفاده از دستگاه ویندوزی تضمین کند.

  گوگل کروم به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین مرورگرهای اینترنت فعالیت می‌کند که درصد بالایی از کاربران دسکتاپ، بخصوص در سیستم عامل ویندوز و مک از آن استفاده می‌کنند. گوگل در توسعه نرم افزارهای خود همیشه در مورد آسیب پذیری ویندوز به ویروس‌های مختلف هشدار داده و در همین راستا اقدام‌های زیادی انجام داده که همکاری اخیر با شرکت امنیتی ESET برای توسعه یک آنتی‌ویروس داخلی در مرورگر کروم جدیدترین اقدام این شرکت برای حفظ ایمنی کاربران ویندوز در زمان وب گردی به‌حساب میاید.

  ویندوز به دلیل محبوبیت و کارآمدی زیاد یکی از مهم ترین اهداف هکر ها برای تولید بدافزار ها و ویروس های مختلف است و همین مسئله باعث شده تا بسیاری از شرکت ها، از جمله گوگل به فکر توسعه ابزار های امنتی مختلف برای آن کنند.