سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  تبلت

  مایکروسافت از شبکه عصبی خودش در گوشی‌های جدید هواوی استفاده کرده است


  هفته‌ای که گذشت شرکت چینی هواوی از پرچم‌دار جدید خود با عنوان p10 رونمایی کرد. در کنار p10، هواوی از یک نسخه Pro این تلفن هوشمند نیز رونمایی کرد که مجهز به نسخه‌ای سفارشی و مخصوص از اپلیکیشن مترجم مایکروسافت است.

  بر همین اساس، مایکروسافت در روز گذشته اطلاعات بیشتری در مورد شبکه عصبی به کار برده در این مترجم هوشمند منتشر کرد. این شبکه عصبی، اولین محصول در نوع خود است که برای یک اپلیکیشن مترجم در پلتفرم موبایل توسعه داده شده.

  تکنیک خودکار ترجمه جملات بین دو زبان مختلف نیازمند یک ماشین عصبی هوشمند هستند که تا به امروز برای یک دستگاه همراه ارائه نشده بود. اما حالا به لطف پردازنده هوشمند هواوی که در P10 ارائه شده، مایکروسافت از هوش مصنوعی جدید خود با استفاده از پردازنده هوشمند P10 در پرچم‌دار جدید هواوی استفاده کرده است.

  اپلیکیشن مترجم جدید مایکروسافت، می‌تواند با 23 درصد دقت بیشتری متون را به زبان‌های مختلف ترجمه کند. جالب‌تر اینجاست که این اپلیکیشن به لطف شبکه عصبی P10 می‌تواند تمامی ترجمه جملات را به صورت آفلاین و بدون استفاده از اینترنت انجام دهد.

  تکنیک ترجمه خودکار نیازمند هوش مصنوعی بسیار قدرتمندی است که بسیاری از شرکت‌های ارائه‌دهنده آن تا به امروز به صورت آنلاین سرویس‌های خود را ارائه می‌دادند. بر همین اساس حتی شرکت گوگل در مترجم خودش از سیستم آنلاین برای ترجمه جملات استفاده می‌کند که بسیاری از موارد دقت بسیار زیادی ندارد.

  اما مترجم هوشمند جدید مایکروسافت می‌تواند با دقت بالایی آن‌هم به صورت آفلاین جملات مختلف را ترجمه کند. این مترجم در حال حاضر می‌تواند از زبان‌های عربی، چینی، انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، پرتغالی، روسی، اسپانیایی و تایلندی پشتیبانی کند.

  مایکروسافت امید دارد تا با عرضه تلفن‌های هوشمند اندرویدی بیشتری به پردازنده‌های هوشمندتر، این قابلیت را در پلتفرم‌های همراه گسترش دهد.

  مایکروسافت از سال 2014 توجه بیشتری به توسعه ابزارهای اختصاصی برای تلفن‌های هوشمند در سیستم عامل‌های iOS و اندروید کرده است. این شرکت همچنین توجه بیشتری روی سیستم عامل اندروید دارد و برای همکاری با شرکت‌های تولید کننده گجت‌های اندرویدی تمایل بیشتری نشان داده است.