سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  خبر بد برای متقلب‌ها: ویندوز 10 به تقلب‌یاب بازی مجهز شد


  مایکروسافت به تازگی آپدیت جدید پاییزی ویندوز 10 را با عنوان Fall Creators Update منتشر کرده است.  در این آپدیت علاوه بر قابلیت‌هایی نظیر امکان بهره برداری از واقعیت افزوده، پین کردن افراد در تسکبار و طراحی فلوئنت، ک امکان دیگر نیز برای جلوگیری از تقلب در بازی‌ها نیز اضافه شده است. این امکان به صورت کاملاً بی‌سروصدا از طرف مایکروسافت در ابدیت پاییزی اضافه شده که از امکان اجرا برخی از تقلب‌ها در بازی‌ها جلوگیری می‌کند.

  مایکروسافت تا پیش‌ازاین در جلوای 2017 در بیلد خاصی از ویندوز 10 که برای کاربران اینسایدر منتشر شده بود این قابلیت را با عنوان True Play یا بازی حقیقی اضافه کرده بود که حالا به صورت رسمی و عمومی برای تمامی کاربران ویندوز 10 عرضه شده است.

  این قابلیت شباهت زیادی به سیستم ضد تقلب شرکت Valve با نام VAC دارد که می‌تواند داده‌های مختلف را از گیمر ها جمع‌آوری کند و نهایتاً در زمان انجام تقلب یا اصطلاحاً "چیت"، گیمر های دیگر که به صورت آنلاین با کاربر متقلب بازی می‌کنند را از این اتفاق آگاه کند. علاوه بر گیمر ها، TruePlay به توسعه‌دهندگان بازی نیز اطلاعاتی برای تعیین راه نفوذ به بازی و تقلب در آن را نیز ارائه می‌دهد که در نهایت توسعه‌دهندگان بازی می‌توانند با ارائه آپدیت‌هایی از طریق API مخصوص مایکروسافت از تقلب گیمر ها جلوگیری کنند.

  توسعه‌دهندگان بازی در حوزه ویندوز می‌توانند باقابلیت TruePlay بازی‌های خود را در استور مایکروسافت عرضه کنند تا به پلتفرم یونیورسال ویندوز محدود شده و در نهایت گیمر ها امکان تقلب در بازی را نداشته باشند.

  مایکروسافت در حال حاضر این قابلیت را روی سری بازی‌های Forza، Cuphead و دیگر گیم های توسعه داده‌شده خودش اجرا کرده است . علاوه بر این مایکروسافت  تصمیم دارد تا با تجهیز این قابلیت در امکان Play Anywhere، امکان تقلب گیمر های متقلب را در پلتفرم ایکس باکس و پی سی به صورت مشترک را بگیرد.