سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  واکنش مایکروسافت به گوگل برای ارائه سیستم امنیتی در کروم


  هفته گذشته گوگل از یک سیستم امنیتی برای کاربران مرورگر کروم در ویندوز پرده برداشت که باعث واکنش مایکروسافت شده است.

  تیم امنیتی توسعه دهنده مایکروسافت که روی اپلیکیشن Windows Security کار می‌کنند از این اقدام گوگل ابراز نارضایتی کرده‌اند. گوگل در چند سال گذشته علاوه بر اینکه تبدیل به یکی از مهم‌ترین رقبای مایکروسافت در زمینه توسعه مرورگر اینترنت و دیگر سوریس ها شده، حالا باعرضه این سیستم امنیتی، تصمیم به رقابت بیشتر با سیستم امنیتی ویندوز را دارد.

  بر همین اساس، Terry Myerson به عنوان یکی از مدیران مایکروسافت در طی پستی در وبلاگ رسمی مایکروسافت از این اقدام گوگل انتقاد کرده و اعلام کرده که گوگل باعث آسیب‌پذیری بیشتر در ویندوز شده است.

  مایکروسافت ادعا کرده که قابلیت ریموت کنترل گوگل که از طریق مرورگر کروم ارائه می‌شود در ماه گذشته باعث آسیب‌پذیری‌های امنیتی زیادی شده و حالا اقدام این شرکت برای ارائه سیستم امنیت مجزا در کروم به این آسیب‌پذیری افزوده است. مایکروسافت همچنین ادعا کرده که به دلیل مشکلات ایجادشده در افزونه‌های اخیر کروم مجبور به ارائه پچ های امنیتی بیشتر برای Windows Security شده است.

  درحالی‌که توسعه‌دهندگان مایکروسافت همچنان روی ارائه مرورگر اج به عنوان ابزاری ایمن‌تر و سریع‌تر تأکید می‌کنند، مایکروسافت اعلام کرده که مشکلات امنیتی مرورگر کروم رو به افزایش بوده و کاربران بهتر از هرچه زودتر از این مرورگر مهاجرت کنند.

  از طرف دیگر توسعه‌دهندگان گوگل مدت زیادی است که ادعاهایی مبنی بر عدم امنیت کامل ویندوز را منتشر کرده‌اند و این شرکت در اقدام اخیر خود یک سیستم امنیتی ضدویروس را برای کاربران ویندوز و از طریق آپدیت‌های مرورگر کروم عرضه کرده است.

  بااین‌وجود بسیاری از شرکت‌ها و لابراتوارهای امنیتی ادعا می‌کنند که امنیت Windows Security در آپدیت‌های جدید ویندوز 10 به حد قابل قبولی رسیده تا حدی که بسیاری از کاربران معمولی نیاز به نصب آنتی‌ویروس‌های موجود در بازار نخواهند داشت.