سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  گوناگون

  مایکروسافت با کینکت خداحافظی کرد


  شرکت مایکروسافت پس از اعلام رسمی مرگ پلتفرم ویندوز موبایل، این بار اعلام کرده که کینکت به طور رسمی مرده است و این شرکت تصمیمی برای ادامه تولید این ابزار سرگرم کننده ندارد.

  اکسسوری کینکت یک دوربین تشخیص عمق هوشمند بود که مجهز به میکروفون بود که حرکات بازیکن‌ها را به ایکس باکس انتقال می‌داد. کینکت اولین بار تحت پروژه‌ای به نام ناتال مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت به عنوان ابزاری جانبی برای ایکس باکس 360 عرضه شد. نسخه اول کینکت به دلیل امکان اتصال از طریق USB به یکی از ابزارهای محبوب در میان برنامه نویسان و هکرها تبدیل شده بود. بسیاری از توسعه دهندگان از این ابزار برای ساخت نرم افزار های جانبی دیگر و همچنین هکرها برای ردیابی افراد و حرکات آن‌ها استفاده می‌کردند.

  در زمان عرضه ایکس باکس وان، مایکروسافت نسخه دوم کینکت را با اصلاحاتی از لحاظ امنیتی و همچنین بهبود تشخیص حرکات عرضه کرد. کینکت 2 در آن زمان به صورت اجباری با ایکس باکس وان فروخته می‌شود که اعتراض بسیاری از طرفداران کنسول‌های مایکروسافت را برانگیخته بود. مایکروسافت در نهایت مجبور شد تا این اکسسوری را از باندل داخلی ایکس باکس وان بر دارد و تنها پس از گذشت چند سال در نسخه‌های بعدی ایکس باکس نظیر ایکس باکس وان اس و ایکس باکس وان ایکس حتی پشتیبانی مستقیم از کینکت را ارائه ندهد.

  کنسول‌های بعدی ایکس باکس وان تنها با استفاده از یک تبدیل امکان اتصال به کینکت را داشتند. اما حال مایکروسافت با تمرکز بر هدست های واقعیت ترکیبی و مطرح شدن واقعیت مجازی در پلی استیشن 4، بیشتر روی این حوزه تمرکز کرده و در نهایت مجبور به توقف تولید و توسعه کینکت در ایکس باکس شده است.

  در عین حال تکنولوژی به کار رفته در کینکت هنوز یک فناوری نو و جدید به حساب میاید. بر همین اساس، شرکت اپل در تلفن جدید خودش که با عنوان آیفون 10 معرفی‌اش کرده، از این قابلیت در بخش دوربین جلویی برای تشخیص چهره در Face ID استفاده کرده است.

  با این حال هدست های واقعیت مجازی تا حدی توجه مایکروسافت در حوزه بازی را به خود جلب کرده‌اند که این شرکت تولید کینکت را که هنوز طرفداران خودش را دارد فراموش کرده است.