سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  گوناگون

  مایکروسافت تمام کشورهای دنیا را با هلولنز نقشه برداری سه بعدی می‌کند


  توضیح تصویر: حالت مفهومی از نحوه تصویر برداری سه بعدی در هلولنز

  یکی از موفق‌ترین پروژه‌های سال‌های اخیر مایکروسافت، ارائه قابلیت نمایش سه بعدی اشیا در فضای واقعی با کمک هدست‌های واقعیت ترکیبی است.

  بر همین اساس، مایکروسافت می‌تواند تمام اشیای مجازی را در پارامترهای دنیای واقعی قرار دهد. این کار با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی این شرکت، نظیر هلولنز بسیار آسان‌تر و با کیفیت‌تر شده است.

   

  در اوایل سال 2017 مایکروسافت از یک روش جدید و تازه برای اسکن کردن محیط اطراف با استفاده از هلولنز استفاده کرد. تا پیش از این دارندگان هدست‌های واقعیت ترکیبی و مشخصاً هلولنز برای تجربه یک مکان به صورت واقعیت ترکیبی، از محیط مکان مورد نظر اسکن می‌گرفتند که این کار علاوه بر زمان‌بر بودن، روند توسعه رابط کاربری هلولنز را نیز بسیار کند و خسته کننده می‌کرد. به همین دلیل مایکروسافت به تازگی از روشی جدید برای به اشتراک گذاری اسکن سه بعدی محیط‌های مختلف استفاده کرده است.

  مایکروسافت به تنهایی تصمیم دارد تا محیط مکان‌های مختلف را به صورت سه بعدی اسکن کند و یک مدل  از ماژول سه بعدی جهانی را برای کاربران هدست های واقعیت ترکیبی توسعه دهد. بر همین اساس، مدل‌های سه بعدی می‌توانند به طور جهانی تمامی نقاط کره زمین، کشورها و شهرها را به صورت تور مجازی به کاربران ارائه کنند.

   

  این کار می‌تواند با ارائه سرویس اتصال ریموت به دستگاه‌های دیگر، مدل سه بعدی به دست آمده را برای دستگاه‌های واقعیت ترکیبی ارائه دهد.

  ایده مذکور مدت کوتاهی است که از طرف مایکروسافت معرفی شده است. با این حال هنوز کمپانی بزرگ ردموند اطلاعاتی دقیق در مورد زمان انتشار عمومی آن را اعلام نکرده است.

  پیش از این و در زمان معرفی هلولنز در اکتبر 2015، مایکروسافت از تورهای مجازی شهرهای معروف نظیر رم و لندن رونمایی کرده بود. اما فناوری جدید می‌تواند به صورت جهانی بسیاری از نقاط کره زمین را با استفاده از هدست‌های واقعیت ترکیبی به کاربران نشان دهد. در حالی که این تور مجازی جهانی می‌تواند توسط کاربران و اشتراک گذاری اسکن نقاط مختلف دنیا بهبود و تکامل پیدا کند.

  در صورت به حقیقت پیوستن این سرویس، مایکروسافت می‌تواند نسخه‌ای کاملاً پیشرفته و تکامل یافته از Street View کمپانی گوگل را با استفاده از فناوری واقعیت افزوده به دنیا عرضه کند.