سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  راهنمای خرید

  راهنمای خرید: مهمترین خصوصیات لپ تاپ برای دانشجویان


  دانشجویان همواره نیاز دارند تا یک کامپیوتر همراه با خود داشته باشند تا به تحقیقات و پروژه های مربوط به درس خود بپردازند. به همین دلیل، امروزه لپ تاپ های دانشجویی یکی از مهم ترین رده های بازار کامپیوتر را به خود اختصاص داده است. در این رده، چندین خصوصیت مهم وجود دارد که لپ تاپ را برای دانشجویان مناسب میکند، در ادامه به بررسی این موارد میپردازیم.

  وزن و طراحی:

  در حقیقت هیچ کس دوست ندارد یک لپ تاپ سنگین وزن داشته باشد؛ بخصوص دانشجویان که نیاز دارند تا لپ تاپ خود را چندین روز در هفته به همراه خود ببرند. لپ تاپ بزرگ و سنگین، نیاز به یک کیف بزرگ و قدرتمند برای حمل و نقل نیز دارد، که خود هزینه جداگانه ای را برای صاحب خود به همراه میاورد. اما خوشبختانه امروزه با تولید سخت افزار های کارامد و جدید، لپ تاپ ها وزن و اندازه کوچکتری پیدا کرده اند. و حمل آنها بسیار راحتتر شده است. حتی بعضی از کامپیوتر های شخصی دیگر نیازی به فن ندارند. همین امر باعث شده که لپ تاپ ها نازک تر شوند و مصرف باتری بهینه تری به نسبت سابق داشته باشند. از جمله این کامپیوتر های جدید بدون فن، میتوان به مایکروسافت سرفیس 3 اشاره کرد. که یک دستگاه چند حالته است که میتواند هم به صورت تبلت از آن استفاده کرد، و هم میتوان آن را جایگزین لپ تاپ کرد. این دستگاه هیبریدی جدید، بدون وجود فن ساخته شده که وزن سبکتر و اندازه کوچکتری به نسبت دیگر کامپیوتر های شخصی موجود در بازار دارد.

  به نظر میرسد که وزن مناسب یک لپ تاپ برای حمل و نقل روزمره، 1.5 کیلوگرم است؛ اما اگر به سیستمی قدرتمند تر نیاز دارید، باید برروی دستگاه های نزدیک به 2 کیلوگرم حساب باز کنید.

  بازدهی و قیمت:

  امروزه پردازنده های مرکزی و گرافیکی قدرتمندی وجود دارد که میتوانند به راحتی از پس پردازش های سنگین و اجرای بازی های سه بعدی با کیفیت برآیند. اگر به سیستمی با بازدهی بالا نیاز دارید که بتواند برنامه های سنگین را نیز اجرا کند، باید پول بیشتری نیز پرداخت کنید. البته معمولا بازدهی بسیار بالا برای اجرای بازی ها برای دانشجویان مد نظر نیست، اما باید لپ تاپ تا حدی قدرت پردازش داشته باشد که بتواند فایل های مختلف را به راحتی از طریق آن ویرایش و یا برنامه های محاسباتی را برروی آن اجرا کرد.

  همچنین حافظه رم نیز برای سرعت اجرا و پردازش برنامه ها امر بسیار مهمی به نظر میاید.  اگر به لپ تاپی با سرعت اجرای بالاتر نیاز دارید، حتما باید لپ تاپی را مد نظر داشته باشید که حافظه رم آن برای کارایی شما مناسب باشد.

  در کنار بازدهی، لپ تاپ های دانشجوی در سری لپ تاپ های میان رده دسته بندی میشود و باید دارای قیمتی اقتصادی باشند. به طور کلی مناسب ترین لپ تاپ برای دانشجوبان لپ تاپی است که بتوان از طریق آن به راحتی برنامه های آفیس و برنامه های محاسباتی را بتواند اجرا کند. در کنار مجموع تمام این خصوصیات، یک لپ تاپ دانشجویی باید از لحاظ قیمت نیز مناسب باشد و بتوان آن را به راحتی تهیه کرد.

  عمر باتری:

  باتری یک لپ تاپ دانشجویی باید بتواند برای انجام کارهای روزمره یک دانشجو دوام بیاورد و بتواند تا مدت زمان قابل قبولی شارژ نگه دارد. لپ تاپ دانشجویی باید به اندازه ای قدرت مند باشد که برای انجام کارهای معمولی مانند اجرای برنامه آفیس تا چند ساعت دوام بیاورد. این باعث میشود تا کاربر لپ تاپ، بتواند دستگاه خود را بدون نگرانی تمام شدن شارژ باتری به بیرون از خانه ببرد و از آن استفاده کند. پیشنهاد ما این است که اگر لپ تاپ خود را مدت زمان زیادی بیرون از خانه میبرید، حتما لپ تاپی تهیه کنید که باتری قدرتمندی داشته باشد. مگر اینکه مطمئن باشد در بیرون از خانه و دانشگاه به برق دسترسی دارید.

  صفحه نمایش و صدا:

  تمام دانشجویان، به اقتضای سنشان به دیدن فیلم و گوش کردن موسیقی و دیگر سرگرمی ها علاقه مند هستند. پس یک لپ تاپ دانشجویی باید به صفحه نمایش و قدرت پخش صدای خوبی داشته باشد و بتواند فایلهای صوتی و تصویری را به خوبی اجرا کند. پیشنهاد ما این است که از صفحه نمایش های با کیفیت و مات استفاده کنید که حتی در زیر نور خورشید نیز بتوانید به راحتی نمایشگر را ببینید و از دیدن تصاویر لذت ببرید.

  همچنین اندازه صفحه نمایش و سایز لپ تاپ از مواردی است که کاملا به سلیقه هر فرد بستگی دارد. صفحه نمایش بزرگ برای کار کردن و دیدن تصاویر راحتتر و بهتر است و در عین حال حمل و نقل آن بسیار سخت است. همچنین لپ تاپ هایی که صفحه نمایش کوچک دارند، تصاویر را کوچک نشان میدهند اما حمل و نقل کردن آنها راحتتر است.