سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  دو باگ‌ عجیب و مهم iOS 11 را بشناسید


  از زمان انتشار نسخه نهایی iOS 11 تاکنون بسیاری از کاربران خبر از وجود برخی باگ‌های عجیب و غیر معمول در این نسخه از سیستم عامل همراه  داده‌اند.

  از دو هفته پیش یک باگ خیلی عجیب در iOS 11 توجه بسیاری از کاربران آیفون را به خود جلب کرده که باعث می‌شود ماشین حساب iOS 11 محاسباتی اشتباه را انجام دهد. به همین دلیل، اگر معادله 1+2+3 را در iOS 11 به‌طور سریع تایپ کنید به جای عدد 6، عدد 24 را به شما نشان می‌دهد.

  علاوه بر این در iOS 11.1 که به‌تازگی منتشر شده، کاربران ادعا می‌کنند که کیبورد پیش‌فرض iOS قادر به تایپ حرف I در زبان انگلیسی نیستند. این باگ توسط یکی از کاربران Reddit به نام TheCravin کشف‌شده و او ادعا کرده که این باگ باعث می‌شود تا کیبورد مجازی سیستم عامل همراه اپل، حروف نامربوطی نظیر A، هشتگ یا علامت تعجب را نشان دهد و به‌صورت خودکار  I را با معادل‌هایی اشتباه جایگزین می‌کند.

  اپل نیز باگ تایپ حرف I را تائید کرده و اعلام کرده که این باگ روی گوشی‌های آیفون، تبلت های آیپد و آیپاد تاچ که به iOS 11.1 آپدیت شده‌اند تأثیر گذاشته است.

  با این وجود اپل اعلام کرده که این باگ روی تمامی دستگاه‌ها تأثیر نداشته و ممکن است برخی کاربران به هیچ وجه متوجه این باگ نشوند. از طرفی این باگ هنوز در iOS 11.2 برای برخی از کاربران باقی مانده و هنوز برخی کاربران نسخه جدید آی او اس نمی‌توانند به‌طور صحیح از کیبورد استفاده کنند.

  این اولین باری نیست که کیبورد سیستم عامل آی او اس دچار مشکل فنی می‌شود. پیش از این و دقیقا در زمان عرضه اولیه قابلیت Auto Correct در آیفون، پیام‌های اشتباه بسیاری از طرف کاربران به  دوستان و نزدیکان آن‌ها فرستاده شد که نهایتاً باعث سو تفاهم‌های زیادی شد.

  به همین دلیل توصیه می‌کنیم اگر از آیفون یا آیپد استفاده می‌کنید، ترجیحاً امکان تصحیح خودکار را غیر فعال کنید و یا از کیبوردهای مجازی دیگر استفاده کنید تا مشکل مربوطه حل شود. بر همین اساس، به‌طور مشخص، به شما استفاده از کیبورد مجازی گوگل با نام Gboard را پیشنهاد می‌دهیم و توصیه می‌کنیم تا زمانی که اپل در آپدیت‌های بعدی این مشکل را حل نکرده از آن استفاده کنید.