سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  کامپیوتر و سخت افزار

  همکاری جدید مایکروسافت با Steam تا 4 روز دیگر شروع می‌شود


  همکاری جدید مایکروسافت با Steam تا 4 روز دیگر شروع می‌شود

  مایکروسافت تصمیم دارد تا چند روز دیگر از قابلیت اجرای بازی‌های واقعیت مجازی سرویس بازی استیم، با عنوان SteamVR پشتیبانی کند.

  بر همین اساس، قرار است تا کاربران هدست های واقعیت ترکیبی مایکروسافت از این پس بتوانند به بازی‌های SteamVR دسترسی داشته باشند. مایکروسافت در این باره اعلام کرده که کاربران Windows Mixed Reality از تاریخ پانزدهم نوامبر (24 آبان) به بازی‌های واقعیت مجازی سرویس استیم دسترسی خواهند داشت و در صورتی که از هدست‌های واقعیت ترکیبی این شرکت را خریداری کرده‌اند می‌توانند از هدست خود برای اجرای بازی‌های SteamVR استفاده کنند.

  تا پیش از این هدست های واقعیت ترکیبی مایکروسافت امکان اتصال به بازی‌های SteamVR را نداشتند و گیمر ها باید برای اجرای این بازی‌ها از هدست های واقعیت مجازی دیگر نظیر Oculus استفاده می‌کردند. مایکروسافت در بازه زمانی عرضه هدست های واقعیت ترکیبی خود تا به امروز نزدیک به 60 اپلیکیشن  و بازی مختلف را از طریق ویندوز استور عرضه کرده بود.

  با این حال تعداد زیاد درخواست‌ها برای پشتیبانی از SteamVR باعث شد تا شرکت بزرگ ردموند در نهایت دست کاربران را برای استفاده از این هدست  در بازی‌های واقعیت مجازی استیم باز کند.

  هدست های واقعیت ترکیبی مایکروسافت در حقیقت مهم‌ترین گام این شرکت در زمینه آینده کنسول‌های بازی ایکس باکس به‌حساب میاید. تلاش مایکروسافت برای توسعه این هدست ها در نهایت باعث شد تا این شرکت با کینکت خداحافظی کند و این شرکت تصمیم به توسعه نرم افزاری و سخت افزاری واقعیت ترکیبی برای نسل بعدی کنسول‌های ایکس باکس بگیرد.

  از طرفی، این هدست ها که طی نمایشگاه IFA امسال در برلین رونمایی شدند، مهم‌ترین رقیب‌های محصولات مشابه موجود در بازار نظیر HTC Vive هستند. بر همین اساس، مایکروسافت از همین حالا با عرضه این هدست ها تلاش دارد تا علاوه بر رقابت با Play Station VR با دیگر شرکت‌های ارائه دهنده بازی‌های واقعیت مجازی نیز رقابت کند. واقعیت ترکیبی توسعه داده شده توسط مایکروسافت در حقیقت مهم‌ترین گام این شرکت پس از عرضه هلولنز در سال 2015 به حساب میاید.