سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  قابلیت مشابه AirDrop به ویندوز 10 آمد


  قابلیت مشابه AirDrop به ویندوز 10 آمد

  مایکروسافت به تازگی از قابلیت جدید ویندوز 10 برای انتقال فایل‌ها از گوشی به کامپیوتر و برعکس رونمایی کرده است.

  بر اساس گزارش جدید کاربران اینسایدر، شرکت بزرگ ردموند از قابلیتی به نام Near Share در بیلد 17035 نسخه اینسایدر ویندوز 10 رونمایی کرده که به کاربران اجازه انتقال فایل از کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز 10 به گوشی و برعکس را می‌دهد.

  این قابلیت شباهت بسیاری به AirDrop دارد و به کاربر اجازه می‌دهد تا فایل‌های مختلف نظیر اسناد و تصاویر را از طریق بلوتوث به دستگاه‌های همراه نزدیک ارسال کند.

  جالب اینجا است که مایکروسافت تنها یک روز پس از اینکه گوگل از اپلیکیشن Files Go با قابلیت مشابه رونمایی کرده بود، Near Share را در اختیار کاربران اینسایدر قرار داده است. همین مسئله می‌تواند نشانه‌ای از رقابت تنگاتنگ اهالی ردموند با اهالی "مانتین ویوو" باشد.

  قابلیت جدید  Near Share از این پس از طریق notification center ویندوز 10 موجود است و کاربران می‌توانند در هر زمانی، بدون توجه به اینکه چه اپلیکیشنی را بازکرده‌اند، فایل‌های خود را به دستگاه‌های مختلف انتقال بدهند.

  به غیر از گزینه جدید در نوتیفیکیشن سنتر، باقی مراحل ارسال فایل به دستگاه دیگر، مانند روش‌های پیش خواهد بود. بر همین اساس، باید بلوتوث دستگاه دریافت کننده روشن باشد و در زمان ارسال فایل پیام دریافت فایل را تائید کند.

  قابلیت ارسال فایل از طریق PC به دستگاه‌های همراه نظیر تبلت ها و تلفن‌های هوشمند تا پیش از این نیز وجود داشته است. اما به نظر می‌رسد که مایکروسافت تصمیم دارد تا ویندوز 10 را با دستگاه‌های قابل حمل و همراه سازگارتر، یا به اصطلاح خودش Mobile Friendly کند.

  گفتنی است که مایکروسافت پس از انجام تست‌های مختلف این قابلیت از طریق کاربران اینسایدر، در آینده‌ای نزدیک از طریق Windows Update آن را برای کاربران عادی و معمولی نیز عرضه خواهد کرد با این حال کاربران از همین حالا می‌توانند با عضویت در "ویندوز اینسایدر"، قابلیت‌های جدید ویندوز 10 را به صورت بتا تست کنند.