سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  6 قابلیت مهم Google Photos


  6 قابلیت مهم Google Photos

  اپلیکیشن رسمی مدیریت تصاویر شرکت گوگل که با نام Google Photos شناخته می‌شود، یکی از مهم‌ترین و قابل‌توجه‌ترین اپلیکیشن‌های گالری در یکی دو سال گذشته به حساب میاید. Google Photos در مدت کوتاهی پس از عرضه نهایی توانسته رقبای بسیاری نظیر Flickr، iCloud، Dropbox و OneDrive را کنار بزند؛ تا حدی که کاربران آیفون و اندروید، این اپلیکیشن را به‌عنوان آپشن پیش فرض گالری خود انتخاب کنند.

  در این مطلب 6 قابلیت مهم اپلیکیشن کاربردی Google Photos را معرفی خواهیم کرد:

  1. امکان همگام‌سازی تصاویر

  شاید یکی از مهم‌ترین دغدغه کاربران تلفن‌های هوشمند در این روزها، از دست رفتن اطلاعات دستگاهشان، بخصوص عکس‌ها و ویدیوهای خاطره‌انگیزی باشد که با دوربین دستگاهشان ثبت کرده‌اند. Google Photos امکان همگام‌سازی و ذخیره تصاویر ثبت شده از طریق دوربین گوشی را در فضا ابری دارد. جالب اینجاست که این فضا به صورت رایگان و نامحدود در اختیار کاربران قرار گرفته و کاربران می‌توانند با استفاده از این سرویس تا بی‌نهایت تصویر را در حافظه ابری خود از طریق گوگل اکانت ذخیره کنند.

  گفتنی است که گوگل می‌تواند به‌طور خودکار کیفیت عکس‌ها و تصاویر را کنترل کند و آن‌ها را باکیفیتی مطلوب، اما فشرده شده، ذخیره سازی کند. از طرفی برای ذخیره تصاویر با کیفیت اصل می‌توانید با خرید فضای ابری گوگل درایو از فضای محدود استفاده کنید. امکان همگام‌سازی می‌تواند تصاویر شما را به‌طور خودکار روی تمامی دستگاه‌های شما آماده تماشا کند.

  1.       هوش مصنوعی قدرتمند

  گوگل برای توسعه سرویس تصاویر خود، از هوش مصنوعی بسیار قدرتمندی استفاده کرده است. به لطف این هوش مصنوعی می‌توانید تصاویر ذخیره شده را با سرعت بسیار زیادی پیدا کنید و به آن‌ها دسترسی داشته باشید. کافی است کلماتی نظیر Food، Car، Birthday و غیره را در بخش جست و جوی Google Photos تایپ کنید و نتایج فوق‌العاده آن را مشاهده کنید.

  1.       تشخیص صورت افراد و گروه‌بندی تصاویر

  هوش مصنوعی به کار رفته در Google Photos یک قابلیت بسیار مهم دیگر نیز دارد. کافی است یک بار نام فردی که در مجموعه تصاویر خود دارید را به Google Photos بدهید و کانتکت ایمیل و شماره تلفن آن شخص را به اپلیکیشن مدیریت تصاویر گوگل بشناسانید.

  Google Photos می‌تواند با جست و جوی نام افراد، تمامی عکس‌هایی که آن شخص در آن‌ها حضور دارد را به شما نشان دهد و در عین حال به‌طور خودکار عکس‌های شما را با آن فرد به اشتراک بگذارد.

  1.       امکان بازگردانی تصاویر

  یکی دیگر از مهم‌ترین مشکلاتی که Google Photos آن را برای کاربران حل کرده امکان بازگردانی تصاویر پاک شده است. بر همین اساس اگر از Google Photos را به‌طور پیش‌فرض به عنوان اپلیکیشن گالری استفاده کنید و تصاویر را از گالری خود پاک کنید، می‌توانید برای مدتی محدود، (که در حال حاضر بین 30 تا 60 روز بسته به نوع دستگاه، اکانت و منطقه) تصاویر را برگردانید و اصطلاحاً آن‌ها را Undelete کنید.

  برای این کار کافی است به بخش Trash در Google Photos رفته و تصاویر مورد نظر خودتان را Undelete کنید.

  1.       آزاد کردن فضای ذخیره سازی در گوشی

  همان‌طور که گفته شد، Google Photos با استفاده از فضای ابری اختصاصی گوگل کار می‌کند. شما می‌توانید با ذخیره تصاویر خود در فضای ابری، از طریق اینترنت به آن‌ها دسترسی داشته باشید و به راحتی با قابلیت Free up Internal Storage در این اپلیکیشن تصاویر را از حافظه تلفن هوشمند خود حذف کنید.

  1.       دستیار هوشمند صوتی گوگل

  Google Photos سازگاری کاملی با دستیار هوشمند صوتی گوگل دارد؛ شما می‌توانید علاوه بر قابلیت گفته شده در شماره 3، تصاویر خود را از طریق دستیار هوشمند صوتی گوگل با هر دستگاهی که حساب کاربری گوگل را به آن متصل کرده‌اید مشاهده کنید.