سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  گوناگون

  آیا کورتانا نیز به سرنوشت Groove Music دچار خواهد شد؟


  از زمان روی کار آمدن ساتیا نادلا، شرکت مایکروسافت تغییرات زیادی را در سیاست خود تجربه کرده است. تغییر سیاست‌های مایکروسافت در زمان مدیریت نادلا بیشتر روی حذف زودهنگام محصولات و خدمات متمرکز بوده است. مایکروسافت در چند سال اخیر بسیاری از محصولات خود را کنار زده و به جای آن‌ها روی دو محصول مهم تمرکز کرده است.

  این محصولات شامل سیستم عامل ویندوز 10 به عنوان مهم‌ترین و پراستفاده‌ترین نرم‌افزار دنیا، و همچنین سری محصولات خانواده سرفیس به عنوان محصولی ویژه با تجربه کاربری منحصر به فرد از ویندوز 10 می‌شود. این در حالی است که مایکروسافت در بسیاری از موارد محصولات و بخش‌های دیگر خود را تعطیل و از رده خارج کرده است. برای مثال در چند ماه گذشته شرکت بزرگ ردموند به عمر سری تلفن‌های هوشمند لومیا و پلتفرم ویندوز فون پایان داد و مدتی کوتاه پس از آن اقدام به اعلام مرگ کنترل و سنسور سه بعدی کینکت کرد. مایکروسافت تصمیم گرفته تا از این پس دیگر هیچ گونه پشتیبانی از کینکت در ایکس باکس وان نداشته باشد. 

  علاوه بر این، مایکروسافت به تازگی به عمر سرویس اختصاصی موسیقی خود پایان داده است. پشتیبانی از Groove Music مشخصاً از تاریخ سی و یکم دسامبر پایان یافت و کاربران به سمت استفاده از سرویس های پخش موسیقی نظیر اسپاتیفای هدایت شدند. همین مسئله باعث شده تا بسیاری از کاربران پیش‌بینی‌هایی را در مورد مرگ زودهنگام دستیار هوشمند کورتانا مطرح کنند. 

  برهمین اساس مایکروسافت در چند ماه گذشته بسیاری از قابلیت‌های این دستیار هوشمند صوتی را حذف کرده و از طرفی دیگر تصمیم گرفته تا آن را با دستیار هوشمند آمازون با عنوان الکسا ادغام کند. همین مسئله باعث شده تا حدس و گمان‌ها در مورد حذف این سرویس و ارائه الکسا به جای آن در نسخه‌های بعدی ویندوز یا آپدیت بعدی ویندوز 10 با عنوان رداستون 4 افزایش یابد.