سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  گوناگون

  در کنفرانس اپل 2015 چه گذشت؟


  کنفرانس 2015 اپل دیروز دوشنبه 18 خرداد 94 برگذار شد. این کنفرانس به نسبت کنفرانس های سالهای قبل اپل تفاوت های عمده ای داشت. اپل در کنفرانس جدیدش خدمات جدید و البته متفاوتی را معرفی کرد که با کلاس کاری همیشگی اپل تفاوت زیادی داشت. کنفرانس دیروز، نشان دهنده متواضع تر شدن اپل در سالهای گذشته بود. اپل این بار سعی کرده بود تا بار معرفی خدماتی متفاوت، رقابت بیشتری را با شرکت های بزرگ دیگر از جمله گوگل و مایکروسافت ارائه دهد. در ادامه نکات کلیدی که در کنفرانس دیروز مورد بحث قرار گرفتند را بررسی میکنیم.

  حریم خصوصی امن تر:

  در کنفرانس دیروز، خدمات و سرویسهای هوشمندتری معرفی شدند. اما تاکید اصلی اپل بیشتر برروی حریم خصوصی کاربران و مشتریان خود بود. اپل معتقد است که خدمات و دستگاه های هوشمندتر، لزوما باعث به خطر افتادن حریم خصوصی کاربران نمیشود. با اینکه اپل با بهبود سرویس دستور متنی Siri سعی داشته تا آنچه که دلخواه کاربران است را از قبل پیش بینی کند و به آنها ارائه دهد، اما قول امانت داری از اطلاعات شخصی را به کاربران داده است. این در حالی است که همچنان شرکت گوگل برای ارائه تبلیغات بهتر از آنالیز اطلاعات شخصی افراد استفاده میکند. اپل دیروز به طور کاملا واضح، مواضع خود را در مورد حریم خصوصی کاربران اعلام کرد: ما برای حریم شخصی مشتریان خود بیش از دیگران احترام قائلیم. این مسئله آنقدر برای اپل مهم است که کریگ فدریگی، نایب رییس ارشد بخش مهندسی نرم‌ افزار در شرکت اپل با توضیحات مفصل خود در نهایت این اطمینان را به کاربران داد که آنها تنها کسانی هستند که اطلاعات شخصی خود را کنترل میکنند. همچنین تیم کوک نیز در گذشته اعلام کرده بود که مهم ترین نوع وفاداری به کاربران، احترام به حریم خصوصی آنها است و مردم باید مسائل شخصی خود را نزد خود نگه دارند. به طور کلی، مسئله حریم شخصی جرقه ای برای ایجاد مبارزه ای جدید از طرف اپل در مقابل گوگل و مایکروسافت به شمار میاید.

  معرفی آی او اس 9:

  دیروز اپل نسخه جدید سیستم عامل iOS9 را معرفی کرد. در نسخه جدید این سیستم عامل سعی شده تا آنچه که کاربر میخواهد، قبل از آنکه درخواست آنرا بکند، پیشبینی شده و به او ارائه شود. برای این سرویس خدمات صوتی Siri و همچنین سرویس جست و جوی Spotlight بسیار هوشمندتر شده است. علاوه بر اینکه iOS9 سعی دارد تا خود را با موقعیت های متفاوت وفق دهد و تغییرات مهمی در کارایی خود اعمال کند. مثلا زمانی که کاربر در ماشین باشد، خود را برای اجرا و پخش کتابهای صوتی آماده میکند.

  وسیع تر شدن سرویس پرداخت اپل:

  در دنیای امروز، با وجود خدمات NFC در گوشی های هوشمند، پرداخت از طریق تلفن همراه و کیف پول الکترونیکی روز به روز در حال پیشرفت است. البته تا دیروز، اپل سرویس الکترونیکی همراه خود را محدود نگه داشته بود. اما در نسخه جدید iOS اپل سعی کرده تا با شرکت های مختلف همکاری کند تا پرداخت اینترنتی خود را گسترش دهد. باید توجه داشت که مهم ترین بخش پرداخت الکترونیکی همراه بحث ایمنی آن است. حالا اپل سعی دارد به امن ترین سرویس پرداخت الکترونیکی همراه تبدیل شود. اپل سعی دارد تا امسال را سال Apple pay معرفی کند و 700.000 مکان مختلف را مجهز به سیستم پرداختی اپل کند.

  سرویس خبری و خدمات موسیقی جدید:

  اپل در روز دوشنبه دو خدمات مهم دیگر را نیز معرفی کرد. این خدمات شامل یک سرویس خبری مانند Flipboard است که NEWS نامیده شده است، و همچنین یک سرویس موسیقی که برای پلتفرم های مختلف که حتی برای سیستم عامل ویندوز و اندروید ارائه شده است. سرویس خبری اپل سعی دارد تا خبر های مورد علاقه کاربر را نشان بدهد. و همچنین خدمات موسیقی جدید قابلیت پخش 24 ساعته رادیو های اینترنتی را دارد. نکته خیلی مهم در مورد سرویس موسیقی جدید اپل این است که این سرویس برای سیستم عاملهای رقیب اپل، یعنی مایکروسافت ویندوز و اندروید محصول شرکت گوگل نیز ارائه شده است که این، یک حرکت کاملا متفاوت و عجیب از طرف اپل به نظر میرسد چرا که حالا اپل سعی دارد تا در کنار رقابت با شرکت های دیگر، از موقعیت آنها نیز به نفع خود استفاده کند. این نه تنها یک حرکت متواضعانه از طرف اپل به حساب میاید، بلکه یک حرکت کاملا رقابتی در برابر خدمات موسیقی شرکت های دیگر است.

  سیستم عامل های جدید:

  در کنفرانس دیروز همچنین دو چیز دیگر نیز معرفی شد. اول سیستم عامل او اس ایکس جدید بود که با بهبود ها و تغییرات بهتری ارائه شد و تجربه کاربری آن از گذشته بهتر و راحتتر شده است. دومین چیز، سیستم عاملWatch OSکه مخصوص ساعت های هوشمند اپل است با اپدیت جدیدی ارائه شد. ساعت هوشمند اپل که نزدیک به دو ماه است که معرفی شده حالا دارای نسخه جدید از سیستم عامل است که با نام Watch OS2 معرفی شده است.