سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  اپلیکیشن رسمی کورتانا برای آیپد ها منتشر شد


  مایکروسافت به تازگی اپلیکیشن رسمی دستیار هوشمند صوتی کورتانا را برای آیپد ها منتشر کرده است.

  تا پیش از این کاربران تبلت‌های آیپد، در صورت تمایل به استفاده از دستیار کورتانا باید نسخه‌ایفون آن را روی دستگاه خود نصب می‌کردند که در بسیاری از موارد سازگاری کامل با نمایشگر بزرگ این تبلت‌ها نداشت.

  اما حالا مایکروسافت نسخه جدید و اختصاصی کورتانا را برای آیپد ها منتشر کرده است که به کاربران آیپد ها امکان استفاده از آن به صورت تمام صفحه را می‌دهد. این اپلیکیشن 20 درصد سریع‌تر از کورتانای مخصوص آیفون‌ها در آیپد اجرا می‌شود و همچنین اطلاعات بیشتری را در نمایش گر بزرگ آیپد ها به نمایش می‌گذارد.

  دستیار هوشمند صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی مایکروسافت با عنوان کورتانا سازگاری بیشتری با ویندوز 10 دارد و می‌تواند موارد مختلف را تنها با دریافت فرمان صوتی بین آیپد و کامپیوتر ویندوزی رد و بدل کند. گفتنی است که به دلیل سیاست‌های محدود کننده اپل، کورتانا نمی‌تواند به طور کامل به تمامی بخش‌های iOS دسترسی داشته باشد.

  با این حال این محصول نرم افزاری می‌تواند به کاربرانی که از دستگاه‌های ویندوزی و همچنین آیپد استفاده می‌کنند، روش‌های یکپارچه‌ای برای اعمال تنظیمات مختلف و همچنین انتقال فایل را ارائه دهد. شرکت مایکروسافت همچنین تصمیم دارد تا در آینده‌ای نزدیک از نسخه‌ای اختصاصی از مرورگر اج در آیپد ها رونمایی کند.

  سیاست‌های اخیر مایکروسافت در چند سال گذشته بیشتر روی تولید محصولات نرم افزاری برای دستگاه‌های همراه مبتنی بر iOS و اندروید متمرکز شده است و این شرکت در نظر دارد تا فعلاً در زمینه تولید تلفن‌های هوشمند فعالیت نکند و به جای آن تمرکز خود را روی تولید نرم افزارهای باکیفیت‌تر و همچنین افزایش کاربری سری محصولات خانواده سرفیس بگذارد و این محصولات هیبریدی را با قابلیت‌هایی ویژه عرضه کند.

  البته گفتنی است که ردموندی ها از همین حالا در تلاشند تا تلفنی هوشمند از خانواده سرفیس را توسعه دهند.