سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  کروم تمام وب سایت‌های HTTP را بلاک خواهد کرد


  شرکت گوگل به تازگی اعلام کرده که در آینده‌ای نزدیک قصد دارد تا تمامی وب سایت‌هایی که از سیستم رمز گذاری ایمن SSL استفاده نمی‌کنند را در دسته بندی وب سایت‌های ناامن قرار دهد تا مرورگر کروم آن‌ها را به صورت پیش فرض باز نکند.

  استدلال اصلی گوگل این است که در چند سال گذشته تقریباً تمامی وب سایت‌های تائید شده در دنیای وب به پروتکل ایمن SSL مهاجرت کرده‌اند. همین مسئله باعث شده تا این شرکت تصمیم بگرید در نسخه آینده گوگل کروم قابلیتی را در نظر بگیرد که از طریق آن تنها وب سایت‌های مبتنی بر HTTPS به صورت آزادانه باز شوند.

  بر همین اساس، قابلیت یاد شده قرار است از ماه جولای سال جاری میلادی و مشخصاً از طریق نسخه 68 به گوگل کروم اضافه شود. تا پیش از عرضه این قابلیت در تاریخ مشخص شده، گوگل به صورت رسمی به ادمین های وب سایت‌ها و همچنین کاربران برای استفاده از وب سایت‌های HTTP هشدار خواهد داد.

  گوگل اعلام کرده که 81 درصد وب سایت‌ها در دنیای امروز از پروتکل ایمن HTTPS استفاده می‌کنند که در این میان نزدیک به 68 درصد ترافیک آن‌ها را دستگاه‌های ویندوزی و اندرویدی مصرف می‌کند که در این دو پلتفرم، کاربران گوگل کروم بسیار زیاد هستند.

  استفاده از سیستم پیشگیرانه برای عدم باز کردن وب سایت‌های HTTP از طرف گوگل باعث می‌شود تا بسیاری از وب سایت‌های موجود در دنیای وب نیز مجبور به استفاده از پروتکل امن HTTPS شوند.

  گذاشتن برچسب «غیر ایمن» روی وب سایت‌های HTTP همچنین باعث می‌شود تا کاربران بیشتر تمایل به استفاده از وب سایت مبتنی بر HTTPS پیدا کنند که به خودی خود باعث می‌شود تا احتمال رخ داد برخی از حملات سایبری نظیر اسنیف کردن اطلاعات به طرز قابل توجهی کاهش پیدا کند.