سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  موبایل

  مایکروسافت با آیفون 10 رقابت می‌کند


  شرکت مایکروسافت اخیراً پتنتی را به ثبت رسانده که در طی آن یکی از مهم‌ترین عیب‌های آیفون 10 را برطرف می‌کند.

  آیفون 10 به عنوان پرچم‌دار آیفون‌های سال 2017 با یک مشکل اساسی از لحاظ طراحی روبرو است. این تلفن هوشمند با طراحی نمایشگر تمام صفحه تولید شده است که همین مسئله باعث حذف تاچ آیدی و دکمه هوم از آن شده است.

  از طرفی اپل برای پر کردن جای خالی تاچ آیدی مجبور به ارائه قابلیت فیس آیدی از طریق دوربین TrueDepth در قسمت روبرویی آیفون شده است. همین مسئله در نهایت منجر به طراحی عجیب و غیرمعمول بالای نمایشگر آیفون 10 شده که امروزه آن را با عنوان «فرو رفتگی» یا Notch می‌شناسند.

  اما حالا مایکروسافت به عنوان یک شرکت رقیب، پتنتی را به ثبت رسانده است که در طی آن فرورفتگی نمایشگر آیفون ایکس را می‌توان کوچک‌تر تولید کرد و یا آن را به طور کامل حذف کرد. پتنت جدید ردموندی ها نشان می‌دهد که این شرکت می‌تواند دوربین سه بعدی و تشخیص چهره آیفون ایکس را پشت نمایشگر تعبیه کند و در عین کارکرد برای احراز هویت بیومتریک، اخلالی در نمایش موارد گوناگون در نمایشگر تمام صفحه ایجاد نکند.

  این پتنت با عنوان «سنسور هیبریدی تصویری برای شی جاذب نور تعبیه شده» یا “HYBRID IMAGING SENSOR FOR STRUCTURED LIGHT OBJECT CAPTURE” در سازمان ثبت اختراع آمریکا به ثبت رسیده است.

  گفتنی است که مایکروسافت با ثبت این پتنت می‌تواند آن را با قیمت بسیار بالایی به اپل بفروشد و یا از آن به عنوان یک برگ برنده در طراحی تلفن‌های هوشمند آینده خود استفاده کند.

  مایکروسافت مدت زیادی است که روی تولید تلفنی هوشمند از خانواده سرفیس تمرکز کرده است و بدون شک این شرکت در نظر دارد تا با ارائه قابلیت‌های تحسین برانگیز با شرکت‌هایی نظیر اپل و سامسونگ رقابت کند. ردموندی ها از همین حالا تلاش‌هایی برای ارائه دو نمایشگر باقابلیت تاشوندگی و لولای نامرئی و همچنین طراحی نازک در کنار جک 3.5 میلی متری انعطاف پذیر را در سرفیس فون ارائه دهند.