سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  حالت پرتره به اینستاگرام خواهد آمد


  برخی از توسعه دهندگان و تحلیلگران نرم افزار به تازگی در کدهای نسخه جدید اپلیکیشن اینستاگرام، خبر از حضور حالت پرتره داده‌اند.

  بر همین اساس، اینستاگرام احتمالاً در تلاش است تا به صورت رسمی و اختصاصی از عکس برداری در حالت پرتره در اپلیکیشن خود پشتیبانی کند. این حالت که تا پیش از این در تلفن‌های هوشمند رده بالا، نظیر آیفون‌های اپل و برخی از دیوایس های اندرویدیِ تولید شده توسط نوکیا و هواوی ارائه شده بود، امکان فوکوس روی یک تصویر و تار کردن منظره پشتی را ممکن می‌کند. گفتنی است که حالت پرتره معمولاً برای عکس برداری از چهره استفاده می‌شود و به همین دلیل نیز به این نام شناخته می‌شود چرا که با آن می‌توان به صورت حرفه‌ای از صورت افراد عکس برداری کرد.

  این تکنیک در تلفن‌های هوشمند از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است که از سخت افزارها و لنزهای اختصاصی دوربین تلفن‌های هوشمند استفاده می‌کند. حالت پرتره به طور معمول نیازمند وجود دوربین‌های مجهز به دو لنز هستند. بر همین اساس، پیش بینی می‌شود که قابلیت یاد شده تنها برای دستگاه‌هایی که دارای دوربین دوگانه هستند موجود شود و کاربران تلفن‌های هوشمند دیگر امکان دسترسی به آن را نداشته باشند.

  کدهای جدید اینستاگرام نشان داده است که توسعه دهندگان این اپلیکیشن محبوب در صدد توسعه این قابلیت به صورت اختصاصی هستند. در صورت موجود شدن این قابلیت، کاربران از طریق خود اپلیکیشن اینستاگرام خواهند توانست به عکاسی پرتره دسترسی داشته باشند و با استفاده از فیلترها و قابلیت‌های مختلف ویرایشی ارائه شده در آن تصاویری خاص‌تر و با کیفیت تر را بگیرند.

  در این میان، بسیاری از توسعه دهندگان نیز تا به امروز تلاش‌هایی برای ارائه حالت پرتره در برخی اپلیکیشن‌های شخص ثالث کرده‌اند با این حال هنوز هیچ کدام یک از این نرم افزارها محبوبیت قابل توجهی نداشته‌اند.

  اینستاگرام می‌تواند با ارائه این قابلیت در اپلیکیشن محبوب خودش، باعث افزایش کاربری حالت پرتره در تلفن‌های هوشمند شود.