سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  موبایل

  کورتانا به اپلیکیشن آوت لوک دسترسی پیدا کرد


  بر همین اساس، اپلیکیشن آوت لوک نصب شده در آیفون‌ها و تلفن‌های هوشمند اندرویدی در آینده‌ای نزدیک، خواهد توانست به دستیار هوشمند صوتی کورتانا دسترسی داشته باشد و از طریق فرمان‌های صوتی، ایمیل‌ها را مدیریت کند. کورتانا از این پس می‌تواند ایمیل‌های جدید را در لیست اینباکسِ آوت لوک بررسی کند و آن‌ها را با صدای بلند برای کاربران بخواند.

  علاوه بر این، کورتانا می‌تواند از طریق دستورهای صوتی ایمیل‌های جدیدی بسازد و آن‌ها را ارسال کند. لازم به یاد آوری است که برای استفاده از این قابلیت در تلفن‌های هوشمند، باید اپلیکیشن رسمی کورتانا و همچنین کلاینت ایمیلِ آوت لوک را نصب داشته باشید.

  گفتنی است که این قابلیت هنوز به طور عمومی در اختیار کاربران قرار نگرفته است، با این حال پیش بینی می‌شود که در آینده‌ای نزدیک بتوان آن را از طریق آپدیت‌های نرم افزاری دریافت و استفاده کرد. مایکروسافت تصمیم دارد تا با ارائه قابلیت‌های هرچه بیشتر در سرویس‌های خود، جایگاه اپلیکیشن‌ها و نرم افزارهای رسمی خود در پلتفرم موبایل را محکم کند.

  بر همین اساس، این کمپانی تصمیم دارد تا با توسعه سرویس‌های نرم افزاری مختلف در آی او اس و اندروید، نقش ویژه‌ای در پلتفرم موبایل داشته باشد. گفتنی است که مایکروسافت در نیمه دوم سال 2017 اعلام کرد که توسعه پلتفرم ویندوز فون را متوقف خواهد کرد. همین مسئله باعث شد تا این کمپانی در نهایت، عمده تمرکز خود را روی توسعه نرم افزارهای اختصاصی برای سیستم عامل iOS و اندروید بگذارد.

  اپلیکیشن‌هایی نظیر آوت لوک، دستیار هوشمند کورتانا، ورد، اکسل و پاور پوینت از جمله مواردی بودند که باعث شدند تا حضور ردموندی ها در حوزه موبایل به صورت نرم افزاری حفظ شود. علاوه بر این، هنوز معلوم نیست که آیا این کمپانی تصمیم به بازگشت به عرضه تولید تلفن‌های هوشمند را دارد یا خیر. با این حال پیش بینی می‌شود که سرویس‌های مایکروسافت در آینده‌ای نزدیک کاربری بهتری نسبت به امروز داشته باشند.