سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  گوگل کروم با اعلان‌های ویندوز 10 سازگار می‌شود


  گوگل به تازگی اعلام کرده که در آپدیت‌های آینده کروم، سازگاری این مرورگر با اعلان‌ها یا همان نوتیفیکیشن‌های ارائه شده در ویندوز 10 را اضافه خواهد کرد.

  بر همین اساس، پست جدید وبلاگ رسمی کرومیوم نشان داده است که این مرورگر به احتمال زیاد در آینده‌ای نزدیک با سیستم نوتیفیکیشن‌های ویندوز 10 سازگار خواهد شد. در صورت ارائه این قابلیت اعلانِ وب سایت‌های مختلف و همچنین کلاینت‌های ایمیل که مبتنی بر وب هستند، در اکشن سنتر ویندوز 10 نمایش داده خواهند شد.

  کروم تا به امروز از سیستم نشان دادن اعلان‌ها به صورت اختصاصی استفاده می‌کرد. اما حالا توسعه دهندگان این مرورگر در شرکت گوگل تصمیم گرفته‌اند تا سازگاری بهتری از آن را به سیستم عامل محبوب ویندوز بیاورند.

  به طور کل، از دیدگاه بسیاری از تحلیلگران، مرورگر کروم تبدیل به یک سیستم عامل کاملاً مستقل درون پلتفرم ویندوز و مک شده است که با استفاده از اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها و همچنین Task Manager اختصاصی خود، به عنوان مهم‌ترین عضو نفوذی گوگل در اکو سیستم مایکروسافت و اپل تبدیل شده است.

  گوگل کروم از همین حالا سهم بسیار بالایی در میان بازار مرورگرهای اینترنتی دارد و همین مسئله باعث شده تا اهالی مانتین ویوو به جای تمرکز بیشتر روی توسعه سیستم عامل کروم او اس، روی توسعه بیشتر مرورگر اختصاصی خود متمرکز شوند. سازگاری کروم با دستگاه‌های اندرویدی و همچنین دستگاه‌های دسکتاپ باعث شده تا میزان محبوبیت این مرورگر در میان کاربران اینترنت افزایش پیدا کند و به همین دلیل نیز گوگل تلاش بیشتری در زمینه توسعه قابلیت‌های آن در ویندوز و دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل macOS کند.

  با این تفاسیر، می‌توان اقدام اخیر گوگل در زمینه ارائه نوتیفیکیشن‌ها در بخش اکشن سنتر را به عنوان یک قدم هوشمندانه برای بهبود کیفیت کاربری این مرورگر در ویندوز 10 و دستگاه‌های مبتنی بر این سیستم عامل محبوب و کاربردی در نظر گرفت.