سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  موبایل

  مترجم مایکروسافت به زودی از زبان فارسی پشتیبانی خواهد کرد


  یکی از مهم‌ترین پروژه‌های توسعه هوش مصنوعی توسط مایکروسافت ، امکان ارائه قابلیت ترجمه هم‌زمان متون به صورت آفلاین است.

  مایکروسافت این قابلیت را اولین بار در پرچم‌دار تلفن‌های هوشمند شرکت هواوی با عنوان P10 به صورت تجاری ارائه کرده بود و قرار بود تا در آینده نزدیک آن را به دیگر تلفن‌های هوشمند اندرویدی نیز بیاورد. در این میان، یکی از مهم‌ترین چالش‌های ارائه شده بر سر را مترجم مایکروسافت پشتیبانی از زبان‌های مختلف است. هواوی P10 به لطف این قابلیت می‌تواند متون و گفتارهای مختلف را از زبان‌های پشتیبانی شده دریافت کند و آن‌ها را از طریق هوش مصنوعی، به زبان دیگر ترجمه کند. استفاده از هوش مصنوعی در سیستم ترجمه باعث می‌شود تا ترجمه‌های انجام شده تحت الفظی نباشند و خروجی بهتری داشته باشند.

  این مترجم از همین حالا می‌تواند بسیاری از زبان‌های پرکاربرد نظیر انگلیسی، فرانسوی و چینی را ترجمه کند. در عین حال یکی از قابلیت‌های ارائه شده در آن، امکان تشخیص گفتارها و تبدیل آن‌ها به نوشتار است که امروزه برای زبان‌های پر استفاده ارائه شده است.

  اما حالا مایکروسافت از 6 زبان دیگر نیز در این سرویس ترجمه مبتنی بر هوش مصنوعی پشتیبانی کرده است. زبان‌های جدید قابل پشتیبانی در مترجم مایکروسافت شامل، زبان تامیل، مالزیایی، کرواسی، بلغارستانی، ویتنامی و اسلوونیایی می‌شوند. همین مسئله نشان می‌دهد که مایکروسافت در حال نزدیک شدن به زمان پشتیبانی از زبان فارسی است.

  شرکت‌های فعال در زمینه ارائه سرویس‌های مختلف، معمولاً بر اساس جامعه آماری و گویشوران یک زبان اقدام به پشتیبانی از آن می‌کنند. بر همین اساس، فاز اول پشتیبانی مترجم مایکروسافت شامل زبان‌های چینی و انگلیسی می‌شد.اما حالا این کمپانی با افزودن 6 زبان ذکر شده، وارد فاز بعدی برای پشتیبانی از زبان‌ها دیگر نظیر فارسی شده است که به‌ احتمال زیاد تا پایان سال 2018 میلادی عرضه خواهد شد.