سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  بررسی جزئیات iOS9


  iOS9، آپدیت جدید سیستم عامل دستگاههای همراه محصول شرکت اپل است که قابلیت های جدید به همراه پیشرفت های زیادی از لحاظ نرم افزاری در آن ایجاد شده است. از تغییرات اساسی نسخه جدید سیستم عامل آیفون و آیپد، میتوان به هوشمند تر شدن سرویس دستور صوتی Siri، کاربری و دسترسی راحت تر و دقیق تر به سرویس Maps، و اپلیکیشن های جدید اشاره کرد. اما مهمترین تغییری که طرفداران محصولات اپل مدتها منتظر آن بودند، پنجره مالتی تسک (Multitask) برای اجرای چند برنامه به طور هم زمان بود که نهایتا در نسخه 9 از آپدیت این سیستم عامل، ظاهر شد.

  این آپدیت جدید از همه لحاظ به نسبت نسخه های قبل، پایدارتر شده است و حتی با نسل های قدیمی آیفون و آیپد نیز سازگاری کامل دارد و حتی میتوان آن را برروی آیپاد تاچ ها نیز نصب کرد. علاوه بر این به راحتی میتوان آن را با حجم بسیار کمتری به نسبت iOS8 دانلود کرد. همچنین در این نسخه جدید اپلیکیشن های اصلی به طور کامل بازطراحی شده اند تا کاربری بهتری را بتوان با آنها تجربه کرد.

  iOS9 از هفته گذشته برای توسعه دهنگان و برنامه نویسان عرضه شده است و نسخه نهایی آن همچنان برطبق زمان بندی اپل ارائه خواهد بود. البته انتظار میرود نسخه بتای این آپدیت تا آخر ماه جولای ارائه شود. از طرفی شایعاتی به گوش میرسد که براساس آنها، اپل قصد دارد نسخه نهایی این سیستم عامل را هم زمان با ارائه نسل جدید آیفون ارائه دهد.

  Siri هوشمند تر:

  اپل  سعی کرده در آپدیت جدید از سیستم عامل خود با  سرویس Google Now رقابت کند و سرویس دستور صوتی هوشمندتر و قدرتمند تری را ارائه دهد. سیری به نسبت قبل بسیار فعال تر شده و به راحتی میتواند تمام کلمات را به راحتی تشخیص دهد. حتی زمانی که یک کلمه برای او نامفهوم باشد، سعی میکند تا با جست و جو در پایگاه داده های خود و اینترنت، به راحتی کلمه را درک کند و بهتر از قبل پاسخ دهد. سیری جدید حتی قدرت تشخیص تُن صدای کاربر را دارد و میتواند براساس حالت روحی و موقعیت مکانی و زمانی نتایج بهتری را نشان دهد. همچنین براساس گفته اپل، سیری جدید تا 40 درصد سریع تر و دقیق تر از قبل شده که این قابلیت جدید خود را مدیون کارکرد روزمره آن توسط کاربران است.

  گسترش سرویس Apple Pay:

  اپل سعی دارد تا سرویس پرداخت خود را گسترش دهد. اما این قابلیت در ابتدا فقط محدود به آمریکا و انگلستان است. اپل اعلام کرده که در ماه جولای امسال به طور رسمی از سرویس پرداخت خود در انگلستان رونمایی میکند و 70 درصد از کارت های اعتباری و کارت های بانکی در انگلستان را پشتیبانی میکند. همچنین شایعاتی پخش شده که بر اساس آن، کانادا و چین مقصد های بعدی سرویس پرداختی اپل هستند. در حقیقت اپل تمام تلاش خود را میکند تا آیفون ها را بخشی از کیف پول شخصی افراد کند.

  اپلیکیشن خبری جدید:

  علاوه بر سیری و Apple pay، اپل، سرویس جدید دیگری را برای رقابت با گوگل ارائه داده است. اپلیکیشن News اپل برای رقابت با اپلیکیشن Newsstand که توسط گوگل توسعه میابد، معرفی شده است. News سعی دارد به طور کاملا هوشمند اخبار و مجلات مورد علاقه کاربر را به او پیشنهاد دهد. البته اپل این بار فقط با گوگل رقابت نمیکند، بلکه این بار اپل سعی دارد با اپلیکیشن قدرتمندFlipboard  نیز رقابت کند. این اپلیکیشن در ابتدا، فقط برای آمریکا، انگلستان و استرالیا عرضه میشود و طی زمان بندی خاصی برای کشورهای دیگر نیز عرضه خواهد شد.

  Apple Maps:

  برای کاربران محصولات اپل، استفاده از سرویس نقشه اپل، یک مسئله عادی و غیر قابل انکار است حتی اگر رقیب قدرتمندتری مانند Google Map وجود داشته باشد. در آپدیت جدید iOS، سرویس نقشه و جهت یابی اپل بهتر از گذشته شده است. این اولین تغییر عمده نقشه گوگل از سال 2013 تاکنون است و حالا این سرویس، خود را با سیستم حمل و نقل عمومی نیز هماهنگ کرده است. یعنی اینکه به راحتی میتوان با استفاده از سرویس جدید نقشه اپل، بهترین مسیر برای رسیدن به مقصد را، با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی انتخاب کرد. با نسخه جدید نقشه اپل میتوان مقصد مورد نظر را از طریق اتوبوس، تاکسی و مترو پیدا کرد و به راحتی و در کمترین زمان ممکن به محل مورد نظر رسید. این سرویس در ابتدا فقط برای چند شهر در آمریکا ارائه میشود و رفته رفته گسترش پیدا خواهد کرد.

  مالتی تسکینگ:

  اپل، پس از مدتها انتظار، سرویس چند وظیفه خود را برای برای آیپد ها ارائه کرد و حالا میتوان به راحتی از طریق آن چند اپلیکیشن را با آیپد باز کرد و با آنها کار کرد.با آپدیت جدید میتوان چند برنامه را به صورت همزمان در آیپد اجرا کرد که این قابلیت برای کسانی که از آیپد خود به صورت حرفه ای استفاده میکنند، بسیار مهم است. در حقیقت اپل این بار با وجود تبلت های قدرتمندی همچون سرفیس پرو 3 و تبلتهای اندرویدی، مجبور شد تا کاربری تبلت های خود را قوی تر و قدرتمند تر کند. با اینکه سیستم عامل قدرتمند ویندوز به تبلتها راه پیدا کرده، و کاربری بسیار راحتی را ارائه میدهد، اپل باید سیستم عامل تبلت های خود را قدرتمند تر از قبل کند تا بتواند توان رقابت بیشتری با دیگر رقبا داشته باشد.

  نتیجه گیری:

  با وجود کنفرانس I/O گوگل و کنفرانس WWDC اپل، میتوان امسال را سال بهبود سیستم عامل های همراه نامید. امسال گوگل نسخه هوشمندتر اندروید را با نام مستعار Android M ارائه کرد و از طرف دیگر اپل سعی دارد تا با iOS9 بازار را رقابتی تر از قبل کند. از طرف دیگر، مایکروسافت با ویندوز 10 سعی دارد تا بیش از گذشته وارد بازار تبلت ها و تلفن های همراه شود. در این عرصه، هر سه شرکت سعی دارند تا سیستم عاملی کار آمدتر و هوشمند تر از گذشته را به دنیا معرفی کنند. در حقیقت باید صبر کرد تا نسخه نهایی هر سه سیستم عامل به بازار عرضه شود و در آن زمان آنها را با یک دیگر مقایسه کرد.