سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  گوناگون

  قابلیت پشتیبانی از ماوس و کیبورد، به نسخه ایکس باکس PlayerUnknown’s Battlegrounds میاید


  مایکروسافت به تازگی تائید کرده نسخه ایکس باکس بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds به صورت اختصاصی از ماوس و کیبورد پشتیبانی خواهد کرد.

  این خبر همچنین توسط توسعه دهندگان بازی یاد شده تائید شده است و قرار است در آینده‌ای نزدیک، گیمرهای کنسول ایکس باکس وان بتوانند این بازی را با ماوس و کیبورد و بدون استفاده از کنترلر اختصاصی ایکس باکس اجرا کنند. RoboDanjal یکی از توسعه دهندگان بخش ارتباط با کاربران بازی PUBG ضمن تائید این مسئله، اعلام کرده که آپدیت‌های این بازی در آینده‌ای نزدیک قابلیت یاد شده را به کاربران ارائه خواهند داد.

  پیش از این نیز مایکروسافت اقداماتی برای پشتیبانی از ماوس و کیبورد در کنسول ایکس باکس وان انجام داده بود. مایکروسافت تصمیم داشت تا با ارائه این قابلیت در ایکس باکس وان، امکانی ویژه و رقابتی را نسبت به پلی استیشن 4 به کاربران عرضه کند. البته باید به یاد داشت که این قابلیت مستلزم وجود قابلیت پشتیبانی از اکسسوری‌های یاد شده توسط توسعه دهندگان بازی‌ها نیز هست.

  به طور پیش فرض بازی‌های ایکس باکس وان تنها با استفاده از کنترلر اختصاصی ایکس باکس وان و یا کینکت قابل اجرا هستند. با این حال، گیمرها در بسیاری از بازی‌های اول شخص، کنترل بهتری از طریق ماوس و کیبورد دارند. همین مسئله باعث می‌شود تا میزان محبوبیت این‌ گونه از بازی‌ها در پلتفرم ویندوز افزایش پیدا کند.

  اما حالا مایکروسافت با ارائه قابلیت اتصال ماوس و کیبورد به ایکس باکس وان از طریق پورت‌های USB تعبیه شده در بدنه کنسول، رضایت بیشتر طرفداران بازی‌های اول شخص را به خود جلب کرده و همچنین رقابتی ویژه را با پلی استیشن 4 شروع کرده است.

  مایکروسافت در حالی این قابلیت را برای کنسول نسل هشتمی ایکس باکس وان ارائه داده است که سونی به عنوان توسعه دهنده پلی استیشن 4 هیچ اقدامی در این زمینه نکرده است و کاربران پلی استیشن همچنان محدود به استفاده از DualShock 4 هستند.