سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  گوناگون

  انویدیا به عمر پلتفرم‌های 32 بیتی پایان داد


  شرکت انویدیا به تازگی اعلام کرده که تا پایان ماه آوریل سال جاری میلادی به عمر پلتفرم‌های 32 بیتی پایان خواهد داد و دیگر درایورهای سخت افزارهای خود را برای دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل‌های 32 بیتی توسعه نخواهد داد.

  علت اصلی این تصمیم انویدیا، گسترش پلتفرم 64 بیت اعلام شده است و انویدیا اعلام کرده که کارت‌های گرافیکی جدید خود را تنها با درایورهای 64 بیت عرضه می‌کند و در عین حال، برای کارت‌های گرافیکی قدیمی که روی دستگاه‌های 32 بیتی کار می‌کنند، دیگر، آپدیت‌های جدید درایور ارائه نمی‌شود.

  درایورهای ارائه شده توسط انویدیا برای کارت‌های گرافیکی اختصاصی، به منظور بهبود بازدهی و سرعت عملکرد ارائه می‌شوند. این در حالی است که این شرکت اعلام کرده که دیگر نسخه جدیدی از درایورها را برای سیستم عامل‌های 32 بیت ارائه نمی‌دهد. این تصمیم انویدیا روی تمامی سیستم عامل‌های مورد پشتیبانی این شرکت اعمال شده است و نسخه 32 بیتی ویندوز7، ویندوز 10، ویندوز 8 و 8.1 در کنار سیستم عامل‌های لینوکس و FreeBSD دیگر به صورت رسمی از طرف انویدیا پشتیبانی نمی‌شوند.

  به همین منظور، دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل‌های 32 بیتی باید از نسخه‌های قدیمی درایورها استفاده کنند و یا با مهاجرت به نسخه 64 بیتی سیستم عامل، درایورهای جدید را برای کارت‌های گرافیکی خود دریافت کنند.

  گفتنی است که این تغییرات شامل نرم افزار GeForce Experience نیز می‌شود و نسخه‌های جدید این نرم افزار دیگر برای سیستم عامل‌های 32 بیتی ارائه نمی‌شود. GeForce Experience  به منظور بهبود عملکرد کارت گرافیک سری GeForce ارائه می‌شد که حالا دستگاه‌های 32 بیتی از نسخه‌های جدید آن محروم خواهد بود.

  سیستم عامل‌های 32 بیتی مدت زیادی است که تنها برای دستگاه‌های قدیمی و رده پایین ارائه می‌شوند به همین دلیل، بسیاری از توسعه دهندگان کامپیوترها، تبلت‌ها و تلفن‌های هوشمند، تصمیم به توسعه نرم افزارهای خود روی سیستم عامل‌های 64 بیتی دارند. به همین دلیل، انویدیا نیز به عنوان توسعه دهنده درایورهای اختصاصی کارت‌های گرافیکی روند توسعه آن‌ها برای سیستم عامل‌های 32 بیتی را متوقف کرده است.