سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  صفحه شروع اپلیکیشن آفیس در آینده تغییر می‌کند


  بر اساس ادعای جدید تیم توسعه دهنده آفیس در مایکروسافت، صفحه شروع اپلیکیشن‌های ارائه شده در این بسته نرم افزاری در آینده‌ای نزدیک تغییر خواهد کرد.

  تیم توسعه دهنده آفیس در مایکروسافت روز گذشته همچنین اعلام کرد که این تغییرات تنها در نسخه ویندوز این بسته نرم افزاری اعمال خواهند شد و این شرکت تصمیمی برای بهینه سازی نسخه سیستم عامل مک این نرم افزار ندارد. طراحی کنونی صفحه شروع اپلیکیشن‌های بسته نرم افزاری آفیس از زمان عرضه آفیس 2013 تاکنون تغییر نکرده است و پس از باز کردن هر یک از اپلیکیشن‌ها، کاربر با یک صفحه خام در کنار چند نمونه خاص و منحصر به فرد که از طرف مایکروسافت انتخاب شده‌اند، مواجه می‌شود.

  این در حالی است که تیم توسعه دهنده بسته نرم افزاری آفیس به‌ تازگی اعلام کرده که بسیاری از کاربران و مشتریان رضایت قابل توجهی نسبت به این طراحی ندارد و به همین دلیل، قرار است در آپدیت‌های بعدی طراحی جدیدی به این مجموعه اپلیکیشن‌ها اضافه شود تا علاوه بر ظاهر بهتر، کاربری مناسب‌تری بر اساس، نحوه کارکرد کاربر داشته باشند.

  مایکروسافت همچنین ادعاهایی مبنی بر ارائه امکان باز کردن تب‌های مختلف در یک اپلیکیشن آفیس را مطرح کرده است. تا به امروز، کاربران برای باز کردن چند فایل آفیس از یک فرمت خاص، مجبور به باز کردن چند پنجره متعدد بودند. اما حالا قرار است طی آپدیت‌های بعدی، امکان قرار دادن فایل‌های مختلف در زبانه‌ها یا تب‌های مختلف از یک پنجره میسر شود. گفتنی است؛ هنوز معلوم نیست که مایکروسافت تصمیم دارد تا این قابلیت‌ها را در آفیس 2019 ارائه دهد یا آپدیت‌های آفیس 2016 نیز به این قابلیت مجهز خواهند شد.

  مایکروسافت اعلام کرده که در آینده‌ای نزدیک این قابلیت‌ها را قالب نسخه بتا برای کاربران اینسایدر ارائه می‌دهد و در صورت موفقیت آمیز بودن آن‌ها، طراحی جدید اپلیکیشن‌های آفیس در صفحه شروع و قابلیت‌های نظیر باز کردن فایل‌های مختلف نظیر تب‌ها را به نسخه عمومی آفیس خواهد آورد.