سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  موبایل

  تولید کنندگان تلفن‌های هوشمند اندرویدی، تظاهر به عرضه آپدیت‌های امنیتی می‌کنند


  تحقیق‌های امنیتی به تازگی فاش کرده‌اند که برخی از تلفن‌های هوشمند اندرویدی، بر خلاف ادعای تولیدکنندگان آپدیت‌های امنیتی را دریافت نمی‌کنند.

  در تست‌های انجام شده توسط شرکت امنیتی SRL روی 1200 مدل تلفن هوشمند متفاوت، مشخص شده است که بسیاری از تولید کنندگان دستگاه‌های اندرویدی، با وجود ادعاهای مختلف مبنی بر ارسال آپدیت‌های امنیتی، چنین کاری را انجام نمی‌دهند.

  این مسئله وقتی نگران کننده تر می‌شود که نتایج این آزمایش شامل تلفن‌های هوشمند اندرویدی عرضه شده تا ماه مارس 2018 نیز می‌شوند. در حقیقت بسیاری از شرکت‌های تولید کننده تلفن‌های هوشمند، با عرضه آپدیت‌های مختلف، به صورت ظاهری مشکلات و حفره‌های امنیتی سیستم عامل اندروید را برطرف می‌کنند. اما حقیقت این است که این بسته‌های اضافی هیچ یک از مشکلات عمده سیستم عامل اندروید را برطرف نمی‌کنند.

  تحقیقات انجام شده نشان داده است که شرکت‌های تولید کننده تلفن‌های هوشمند، نظیر HTC، ایسوس و حتی گوگل که به عنوان سکان دار تولید کنندگان دستگاه های اندرویدی فعالیت می‌کند، تنها به دلیل مسائل تجاری آپدیت‌هایی را برای کاربران و تلفن‌های هوشمند خود ارائه می‌دهند که در حقیقت هیچ بازدهی خاصی از لحاظ امنیتی ندارند. این آپدیت ها در حقیقت به صورت ظاهری به کاربر این اطمینان را می‌دهند که دستگاه آنها در برابر آسیب پذیری های مختلف، مصون است.

  این مسئله در نهایت باعث شده تا شرکت SRL اعلام کند که دستگاه‌های اندرویدی، حتی با وجود سیستم‌های امنیتی ویژه اندروید نظیر Google Play Protect نیز در برابر نفوذ هکرها از طریق حفره‌های امنیتی مختلف نظیر KRACK آسیب پذیر است. این در حالی است که شرکت‌های دیگر، نظیر مایکروسافت و اپل در تولید محصولات خود، امنیت بیشتری را به کاربران ارائه می‌دهند.

  با احتساب این مسئله، لزوماً نمی‌توان پچ های امنیتی ارائه شده در دستگاه‌های اندرویدی را غیرمفید دانست با این حال این بسته‌های امنیتی، به طور کامل دستگاه‍‌ها در برابر حفره‌های امنیتی و آسیب پذیری های مختلف ایمن نمی‌کنند.