سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  گوناگون

  مایکروسافت روی توسعه اسپیکرهای هوشمند سرمایه گذاری بیشتری می‌کند


  شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا تمرکز بیشتری روی توسعه اسپیکرهای هوشمند اختصاصی کند. بر همین اساس، این شرکت همکاری‌های جدیدی را برای تعبیه دستیار هوشمند صوتی کورتانا در اسپیکرهای مختلف گرفته است.

  تا پیش از این، مایکروسافت با همکاری هارمن کاردن، اولین قدم را برای توسعه اسپیکرهای هوشمند مبتنی بر کورتانا را برداشته است. اما حالا به نظر می‌رسد که این اسپیکر، موفقیت قابل توجهی را برای مایکروسافت به همراه نداشته است و ردموندی ها تصمیم گرفته‌اند تا با تولید کنندگان دیگر در زمینهٔ توسعه این محصولات همکاری کنند.

  بر اساس ادعای وب سایت Winfuture.de مایکروسافت به تازگی با شرکت Quanta در زمینهٔ تولید انبوه اسپیکرهای هوشمند رایزنی کرده است. در این همکاری مایکروسافت تصمیم دارد تا نسخه‌های جدیدی از اسپیکرهای هوشمند مبتنی بر دستیار صوتی کورتانا را توسعه دهد. بر اساس شایعات این اسپیکرها قرار است با پردازنده اسنپ دراگون 212 تولید شده توسط کوالکام عرضه شوند.  علاوه بر کواناتا، مایکروسافت تصمیم دارد تا با همکاری شرکت‌های دیگر، نظیر دل و اچ پی توسعه اسپیکرهای مبتنی بر کورتانا را افزایش دهد.

  دستیارهای هوشمند صوتی در دنیای فناوری امروزی، توجه بسیاری از شرکت‌ها را به خود جلب کرده‌اند. این دستیارهای صوتی، در حقیقت اولین تلاش شرکت‌های بزرگ فناوری در زمینهٔ توسعه هوش مصنوعی به صورت تجاری به حساب میاید و در عین حال این شرکت‌ها تصمیم دارند تا با ارائه این محصولات در دستگاه‌های اختصاصی خود، علاوه بر گسترش هوش مصنوعی، اکوسیستم اختصاصی خود را در میان کاربران گسترش دهند.

  دستیارهای صوتی نظیر کورتانا می‌توانند دستگاه‌های مختلف نظیر تجهیزات هوشمند سازی خانه و همچنین دیگر دستگاه‌های همراه را به صورت ویژه کنترل کنند. این مسئله باعث می‌شود تا بسیاری از تولید کنندگان دستگاه‌های هوشمند، با توسعه دستیارهای هوشمند صوتی بتوانند کاربران را به استفاده از دستگاه‌های خود تشویق کنند و اکوسیستم خود را در میان کاربران جهانی و  دستگاه‌های موجود در بازار گسترش دهند.