سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  گوناگون

  پتنت جدید مایکروسافت برای تبدیل کورتانا به دی جی شخصی


  به تازگی یک پتنت برای تبدیل دستیار هوشمند صوتی کورتانا به یک دی جی شخصی از طرف مایکروسافت منتشر شده است. این پتنت، در ماه نوامبر سال 2016 میلادی به ثبت رسیده است، با این حال اطلاعات مخصوص به آن اخیرا منتشر شده است.

  در این پتنت مایکروسافت شیوه‌ای نوین را برای تهیه پلی لیست‌های جدید و همچنین تحلیل موسیقی‌ها بر پایه هوش مصنوعی مورد استفاده قرار داده است تا دستیار هوشمند کورتانا بتواند از طریق آن‌ها موسیقی‌های مورد علاقه کاربران را آماده پخش کند.

  بر اساس این پتنت، دستیار دیجیتالی کورتانا  می‌تواند با استفاده از هوش مصنوعی و با دریافت و تحلیل اطلاعات مختلف از کاربر و  منابع مختلف، در زمان و مکان مناسب، موسیقی‌های مورد علاقه کاربران را پخش کند. مایکروسافت  در این پتنت شرح داده است که کورتانا می‌تواند با دریافت اطلاعات مربوط به جی پی اس، تقویم، بلوتوث و شتاب سنج موقعیت مناسب برای پخش سبک‌های موسیقی خاص را تشخیص داده و از طریق آن پلی لیست‌های مورد علاقه کاربران را بسازد.

  مایکروسافت همچنین در توضیحات این پتنت ایده‌ای در مورد استفاده از کورتانا برای بهبود کیفیت موسیقی‌های زنده در کنسرت‌ها را داده است. دستیار دیجیتالی کورتانا در تمامی دستگاه‌ها، نظیر تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و کامپیوترهای شخصی و حتی پوشیدنی‌های هوشمند و کنسول‌های بازی حضور دارد. به همین دلیل، این دستیار هوشمند می‌تواند اطلاعات مختلف را از کاربر در مواقع گوناگون جمع آوری کرده و در زمان مناسب موسیقی‌ها را بر اساس سلیقه کاربر پخش کند.

  با وجود اینکه مایکروسافت به تازگی به عمر سرویس موسیقی اختصاصی خود یعنی Groove Music پایان داده است، به نظر می‌رسد که این شرکت، فعلاً تصمیمی برای استفاده از  پتنت یاد شده ندارد. با این حال برخی از گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که این شرکت با همکاری آمازون پرایم یا اسپاتیفای می‌تواند این پتنت را برای تبدیل کورتانا به دی جی شخصی مورد استفاده قرار دهد.