سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  سیستم عامل و نرم افزار

  قابلیت جدید گوگل کروم، باعث اختلال بازی‌های آنلاین می‌شود


  گوگل به تازگی از قابلیت جدید خود برای جلوگیری از اجرای خودکار محتوای ویدیویی در مرورگر کروم رونمایی کرده است که باعث می‌شود تا وب سایت‌های مختلف مزاحمت کمتری را برای کاربران ایجاد کنند. اما حالا برخی از کاربران و توسعه دهندگان اعلام کرده‌اند که این قابلیتِ جدید باعث ایجاد مشکلات مختلفی برای اجرای بازی‌های آنلاین نیز می‌شود.

  قابلیت توقف حالت autoplay وب سایت‌های مختلف در مرورگر کروم، به طور خودکار جلوی اجرای صدا و تصویر و محتوای رسانه‌ای در وب سایت‌ها را می‌گیرد و تنها در صورتی این محتوا قابل پخش خواهند بود که کاربر تصمیم به مشاهده آن‌ها داشته باشد. این قابلیت برای مقابله با تبلیغات مزاحم در وب سایت‌ها ارائه شده است تا حواس کاربر در هنگام بازدید وب سایت‌های مختلف پرت نشود.

  در این میان، برخی از توسعه دهندگان بازی‌های آنلاین و علاقه‌مندان اعلام کرده‌اند که این قابلیت جلوی اجرای بازی‌های آنلاین مبتنی بر وب را می‌گیرد. این مسئله باعث شده تا کاربرانی که تمایل به اجرای بازی‌های آنلاین دارند از مرورگرهای جایگزین استفاده کنند تا اجرای بازی‌ها به مشکل برنخورند.

  در این میان گوگل هنوز هیچ ادعایی در این زمینه نکرده است و هنوز معلوم نیست که قابلیت جدید کروم، به صورت اتفاقی جلوی بازی‌ها را همانند ویدیوها و تصاویر را می‌گیرد و یا این قابلیت به صورت عمدی در کروم قرار داده شده است.  برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که این خصوصیت به صورت اتفاقی در کروم اعمال شده است چرا که وب استور مخصوص کروم از همین حالا بسیاری از بازی‌های آنلاین را در خود جای داده است.

  در حقیقت ارائه اپلیکیشن‌ها و افزونه‌های مختلف در کروم، یکی از مهم‌ترین برگ برنده‌های این مرورگر در میان محصولات مشابه نظیر فایرفاکس و اج بوده است و حالا به نظر می‌رسد که اجرای بازی‌ها با وجود این مسئله با اختلال قابل توجهی همراه شده است و گوگل احتمالاً در آینده‌ای نزدیک و از طریق آپدیت‌های نرم افزاری این مشکل را حل خواهد کرد.