سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  ویدیوها

  تست مصرف باتری مرورگر اج در سرفیس


  مایکروسافت به تازگی رقابتی جدید را با مرورگرهای پر استفاده در حوزه دستگاه‌های دسکتاپ شروع کرده است و طی آن اعلام کرده که مرورگر اج از لحاظ عمر باتری، بهینه‌تر از دیگر مرورگرها کار می‌کند.

  مایکروسافت با انتشار یک ویدیوی جدید، همچنین اعلام کرده که مرورگر اج در آپدیت آوریل 2018 ویندوز 10 دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده است که طی آن میزان مصرف انرژی دستگاه در حین وب گردی کاهش چشم گیری پیدا می‌کند. این تغییرات باعث می‌شود تا باز کردن صفحات وب مختلف در کنار پخش محتوای تصویری و صوتی در دستگاه‌ها تا 98 درصد بهینه‌تر از دیگر مرورگرها باشد.

  بر همین اساس، مایکروسافت یک آزمایش ویژه را در نظر گرفته است که در آن مرور گر اج، کروم و فایرفاکس را در سه دستگاه سرفیس یکسان باز کرده و سپس از طریق آن اقدام به پخش یک محتوای ویدیویی به صورت پیوسته می‌کند. نتایج این آزمایش نشان می‌دهد که پس از مدتی طولانی، شارژ باتری سرفیس هایی که از کروم و فایرفاکس استفاده کرده‌اند به 14 درصد رسیده است. این در حالی است که شارژ باتری دستگاهی که از مرورگر اج استفاده می‌کند تا 98 درصد بافی مانده است.

  گفتنی است که ویدیوی جدید بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و به احتمال زیاد این حالت در مورد تمامی وب سایت‌ها و مرور روزمره صفحات دارای محتوای ویدئویی صدق نمی‌کند. با این حال مایکروسافت تصمیم دارد تا با ساخت ویدیوهای تبلیغاتی، کاربران را به استفاده از مرورگر اختصاصی خود، یعنی اج تشویق کند.

  مایکروسافت همچنین بر این باور است که مرورگر اج از لحاظ امنیتی و کاربری نیز عملکرد بسیار قوی‌تری نسبت به مرورگرهای دیگر دارد. علاوه بر این، ردموندی ها مدتی است که نسخه موبایل این مرورگر را نیز برای کاربران اندروید و آی او اس توسعه داده‌اند تا از طریق آن محیط کاربری یک پارچه‌تری را به کاربران ارائه دهند.