سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  ویدیوها

  اولین تلاش اینتل، برای ساخت دستگاهی شبیه به سرفیس فون


  شرکت اینتل در جریان نمایشگاه Computex امسال، از یک دستگاه همراه با شباهت بسیار زیاد به سرفیس فون رونمایی کرده است.

  این دستگاه هوشمند که از سیستم عامل ویندوز 10 برای انجام پردازاش های نرم افزاری خود استفاده می‌کند، مجهز به دو نمایشگر جداگانه، به همراه یک لولای تا شونده است که می‌تواند بر اساس کاربردهای متفاوت، ظاهرهای گوناگونی به خود بگیرد. اینتل برای ساخت این محصول از دو نمایشگر ال سی دی استفاده کرده است که با حاشیه‌های بسیار کمی در کنار یک دیگر قرار گرفته‌اند. این محصول همچنین می‌تواند از طریق دستگاه‌های جانبی نظیر قلم استایلوس نیز کنترل شود.

  اینتل ادعا کرده که برای ساخت این نمونه اولیه، از ایده کاربری و طراحی محصولاتی مشابه نظیر Yoga Book 2 شرکت اینتل و همچنین Procog شرکت ایسوس استفاده کرده است. این محصول به عنوان Intel Tiger  از طرف شرکت سازنده‌اش معرفی شده است؛ با این حال اینتل هنوز زمان دقیقی برای عرضه آن به بازار مشخص نکرده است.

  با توجه به خصوصیات این محصول می‌توان مطمئن بود که Intel Tiger  در حقیقت یکی از تلاش‌های اولیه شرکت‌های فعال در حوزه فناوری برای ساخت محصولی مشابه با آنچه امروزه با عنوان سرفیس فون شناخته می‌شود، به حساب میاید. البته باید توجه کرد که سرفیس فون بدون شک با نسخه کامل ویندوز 10 به بازار عرضه نمی‌شود، بلکه مایکروسافت در تلاش است تا نسخه‌ای خاص از سیستم عامل را که تشکیل شده از هسته ویندوز 10 و رابط کاربری اندرومدا هست را برای تولید این محصول به کار گیرد.

  بر اساس خبرهای پیشین، شرکت مایکروسافت از همین حالا پروژه ساخت و تولید انبوه سرفیس فون را با همکاری شرکت‌های مختلف نظیر کوالکام و Dell شروع کرده است. Dell از همین حالا پروژه تولید انبوه این محصول را کلید زده است و مایکروسافت قرار است آن را در آینده‌ای نزدیک به دنیا معرفی و سپس به بازار عرضه کند.