سبد خرید ( 0 )

0 ریال

  هزینه حمل و نقل حمل و نقل رایگان
  مجموع هزینه سفارش 0 ریال

  گوناگون

  بررسی iFixit از سرفیس گو


  وب سایت iFixit طبق رسم همیشگی خود اقدام به باز کردن سرفیس گو و اجزای آن کرده است و طی آن نحوه طراحی و امکان تعمیر پذیری این محصول را مورد بررسی قرار داده است.

  بر همین اساس، آی فیکس ایت اعلام کرده که سرفیس گو  دارای باتری با ظرفیت 26.12 وات ساعت است که از لحاظ تئوری می‌تواند تا 9 ساعت برای کارهای عادی دوام بیاورد. این وب سایت در بررسی خود از نحوه قرار گرفتن پردازنده اعلام کرده که سرفیس گو دارای یک سیستم خنک کنندگی Passive است و به دلیل تعبیه پردازنده کم مصرف در آن مایکروسافت نیازی به تعبیه سیستم خنگ کنندگی اکتیو و الکترومکانیکی در آن نداشته است. همین مسئله در نهایت باعث می‌شود تا میزان مصرف باتری سرفیس گو نسبت به دیگر محصولات تولید شده توسط مایکروسافت به طرز قابل توجهی کاهش پیدا کند.

  به طور کل، مایکروسافت در تولید سرفیس گو تلاش زیادی کرده است تا عیب‌های تعمیر پذیری و اندازه بزرگ و وزن زیاد نسخه‌های قبلی سرفیس را برطرف کند. استفاده از قطعات کم مصرف و کوچک‌تر باعث شده تا سرفیس گو بسیار سبک و کوچک باشد. در عین حال، ردموندی‌ها برای اولین بار فکری برای بهبود میزان تعمیر پذیری این محصول کرده‌اند.

  سرفیس گو همانند دیگر سرفیس ها از بخش نمایشگر باز می‌شود. با این حال، حاشیه‌های کناری دستگاه باعث می‌شوند تا روند باز کردن نمایشگر و چسب بین آن و دستگاه آسان‌تر شود و احتمال شکستن نمایشگر در هنگام باز کردن کاهش پیدا کند.

  علاوه بر این، آی فیکس ایت اعلام کرده که بسیاری از اجزای سرفیس گو همانند دیگر محصولات سرفیس به صورت ماژولار تولید نشده‌اند که این مسئله عیب یابی و تعمیر دستگاه را دشوارتر می‌کند.  آی فیکس ایت در نهایت اعلام کرده که سرفیس گو، همانند دیگر سرفیس ها، امکان جداسازی باتری لیتیومی به کار رفته را ندارد و به همین دلیل در صورت خرابی باتری باید بدنه پشتی دستگاه به طور یک تکه تعویض شود.